Pinterest İçin 9 Altın SEO Kuralı


Optimist Hub Team 26/06/2019

Okunma   Beğeni


Pinterest'te SEO İçin Neler Yapılabilir?

Anahtar kelimeler Pinterest SEO'nun çok önemli bir bileşenidir, ancak Pinterest sayfanızı arama motoru için optimize etmenin başka yolları da vardır. İşte bazı ek ipuçları:

1- En İyi PIN Açıklamalarını Yazın

Açıklamanızı yalnızca popüler kelimelerin çeşitliliği ile etiketlemeyin. İyi açıklamalar, Pin'inizin daha iyi performans göstermesine yardımcı olur ve bu da Pin'in SEO sıralamasını iyileştirebilir.

 

2- Zengin Pinleri Kullanın

Zengin Pinler esasen daha fazla ayrıntıya sahip olan Pinlerdir ve bu eklenen detay sıralamayı iyileştirebilir. Dört tür Rich Pin vardır: uygulama, ürün, tarif ve makale. Bu kelimelerde pinleme yapabilirsiniz.

 

3- İdeal Ölçüler Kullanın

Pinners mobil gitti: Pinterest aramalarının yüzde 85'i akıllı cihazlarda gerçekleşiyor. Bu, dikey görüntüleri olan Pinlerin karelerden veya yatay görüntülerden daha iyi performans gösterdiği anlamına gelir. En iyi en boy oranı 2: 3'tür (600 piksel genişliğinde: 900 piksel yüksekliğinde). Bu oranları kullanmaya özen gösterin.

 

4- Pinterest “Board'larınızı” Optimize Edin

Pins ile olduğu gibi, kalite kartı adları ve açıklamaları da SEO performansını artıracaktır.  Aynı zamanda ilgili bir pano kategorisi seçmeyi de unutmayın. Bunu yapmak için, panonuzun sağ alt bölümündeki kalem simgesini seçin ve onu en iyi tanımlayan kategoriye tıklayın.

Aynısı profiliniz için de geçerli. SEO dostu bir kullanıcı adınız olduğundan emin olun, “Hakkınızda” bölümünü doldurun ve bir profil resmi yükleyin.

 

5- Pinleri İlgili Kartlara Kaydededin

Pinterest'te ne kadar tutarlı olursanız, o kadar iyidir. Bir Pin oluşturduğunuzda, onu ilk pinleyeceğiniz kart onunla ilişkili kalacaktır. Bu yüzden, Pin ne kadar alakalı olursa, görünürlüğü o kadar iyi olur.

 

6- Web Sitenizi Ekleyin

Pinterest, web sitesi sahipleri tarafından oluşturulan Pinlere öncelik verir. Web sitenizi içeriğinize bağlamak için web sitenizi eklemeniz gerekmektedir. Web sitenizi eklediğinizde, Pinterest ve web sitesi içeriği performansına ilişkin ek analitiklerin kilidini açmışsınız demektir.

 

7- Web Sitenizden Taze İçerik Oluşturun

Pinterest web sitesinin sahibi tarafından oluşturulan Pinlere öncelik verdiğinden, web sitenizden içerik oluşturmak harika bir hareket olacaktır. Yapmadan önce, tarayıcınıza https://www.pinterest.ca/source/Гyoursite] yazarak sitenizden hangi kişilerin neyi çektiğini kontrol edebilirsiniz.

 

8- Tekrarlanan İçerikten Kaçının

Pinterest'in bu konuyu çözmeyi planladığına dair söylentiler var. Bu yüzden sakın içeriklerinizi tekrarlamayın. Ayrıca yeni bir içerik her zaman daha iyidir.

 

9- Sürekli Olarak “Sabitleyin”

Pinterest düzenli ve tutarlı Pinnerlar tercih ediyor. Yani, her şeyi tek seferde sabitlemek yerine, düzenli aralıklarla sabitleyin. Performansı en üst düzeye çıkarmak için, günün en iyi saatinde “Pinlediğinizden” emin olun. Kitle konum istatistiklerine göre ve analitiklerinizde yüksek etkileşim süreleri arayarak optimal zamanları belirleyebilirsiniz.

Sağlıklı katılım ölçütleri SEO üzerinde olumlu etki yapabilir. Aktif bir takipçisi tabanı sürdürmek için çalışın. En önemlisi, neyin işe yarayıp yaramadığını görmek için düzenli analitik raporlar çekin ve stratejinizi buna göre düzenleyin. Birkaç küçük adımda büyük kitlelere ulaşabileceğinizi sakın unutmayın.

 

Kaynak: https://blog.hootsuite.com/pinterest-seo-top-keywords/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?