Youtube’da 0’dan, +165 Bin Aboneye Nasıl Çıkarsınız?


Optimist Hub Team 25/05/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Yol Tutuşunuz İyiyse, Hız Yapın

Anlatmak istediğiniz hikayeler, söylemek istediğiniz şarkılar, belki de aktarmak istediğiniz faydalı bilgiler ve daha neler neler... Yeter ki siz üretmek isteyin karşınızda nasıl bir engel olabilir ki, değil mi? Ama maalesef küçük bir sorunumuz var: Sizi kim izleyecek?

Yol tutuşunuz iyiyse, ki bu cümleyi altı çizili olarak söylüyoruz çünkü Youtube SEO uzmanı ve Backlinco’nun kurucusu Brian Dean, verdiği tüyolarla Youtube kanalınızın abone sayısını 0’dan, +165Bin abonenin üstüne, doğru stratejileri uygulayarak çok hızlı bir şekilde çıkarabileceğinizi anlatıyor. Emin olun hız yapmak hiç bu kadar eğlenceli ve tehlikesiz olmamıştı. Kemerlerinizi bağlayın, hazırsanız başlayalım. İşte Brian Dean’ın kanalının abone artırma stratejilerini kendi kaleminden sizlere aktarıyoruz.

“ Aslında, kanalımı sıfırdan 165,900 aboneye yükseltmek için kullandığım tam stratejilerden bahsedeceğim.

 

Youtube'da +165 Bin Abone

 

Ve bugün sana nasıl yaptığımı göstereceğim… Aynı şeyi sen de yapabilirsin?

1- “Güçlü Çalma Listeleri” oluşturun

“Güçlü Çalma Listeleri” düzenli çalma listeleri gibidir ama daha iyisidir. İşte sizlere tam olarak nasıl çalıştığını aktarıyorum. Aşağıda gördüğünüz gibi, oynatma listeleri konularına göre düzenlenmiştir.

Ancak “Güçlü Çalma Listeleri” farklıdır çünkü bu videolar, konularına göre sıralanmak yerine sonuçlarına göre düzenlenir.

 

Youtube Çalma Listeleri

 

2- Uzun Videolar Yayınlayın (+10 dakika)

Bu bölümde herkesin söylediği tabuları yıkıyoruz. Evet, biraz şaşırtıcı gibi gözüküyor ama benimle kal, daha çok şaşıracaksın çünkü yakın zamanda şimdiye kadarki en büyük Youtube sıralama faktörlerinin analizini yaptım ve şöyle bir sonuca ulaştım:

 

Youtube'da Uzun Videolar

 

Haydi bir örnekle ilerleyelim. Birkaç ay önce aşağıda görmüş olduğunuz videoyu yükledim. 

 

 

 

Gördüğünüz gibi yüklediğim video neredeyse 14 dakika kadar. “Backlink” başlığını aradığınızda, YouTube'da 1. sırada yer almasının en önemli nedenlerinden biri yayınladığım videonun uzunluğudur. O yüzden uzun ama nitelikli videolar çekip, yayınlamaktan kaçınmayın.

 

Youtube Aramalarında İlk Sırada Olmak

 

3- Videolarınızın Sonuna “End Card” ekleyin

Birileri sizin videolarınızı ne kadar çok görürse,  kanalınıza abone olma ihtimali daha fazla olur. Bir önceki başlıkta aklınıza gelen ilk soru herhalde:

“İnsanlara 10 dakikalık videolarımı nasıl izletirim?” olmuştur.

Cevap çok basit. Kapanış ekranınızda “End Card”lar ekleyerek, diğer videolarınızın tanıtımını yapın. İşte size kanalımdan bir örnek:

 

Youtube End Card Ekleme

 

Bu kullandığım ”End Card” sayesinde, binlerce görüntülenme ve abone kazandım.

İşte siz de aynı etkiyi nasıl yaratabilirsiniz, anlatıyorum. Öncelikle, videolarınızın sonunda kapanış ekranınız için 10 saniyelik süre ilave edin.

Bakın benimki şöyle:

 

Youtube Kapanış Ekranı

 

Ardından, ilgili videoya bir bağlantı eklemek için YouTube’un “Son Ekran” düzenleyicisini kullanın:

 

Youtube Son Ekran Düzenleyicisi

 

İşte yapmanız gereken şey bu kadar basit. Bu önemli ve kolay uygulanabilir “End Card” eklentisiyle, bir çok aboneye ulaşmanın kapılarını aralamış oldunuz.

4- Marka Filigranı = Abone Ol Düğmesi

Bu, YouTube yayıncılarının olmazsa olmazıdır. Muhtemelen videolarınıza bir “Marka Filigranı” ekleyebileceğinizi biliyorsunuzdur. Ama yine de üstünden kısaca geçelim. Ne işe yaradığını söylemek gerekirse; bu filigran, izleyicilerin kanalınıza videonuzun içinden abone olmasını sağlar. Ama ne yazık ki, “ Marka Filigranı” çoğu kullanıcı tarafından tamamen yok sayılıyor.

Size bizzat kendi başıma gelen deneyimimi anlatacağım. Böylelikle filigran kullanımının ne kadar önemli olduğunu anlayacaksınız.  Geçen sene bu filigranı tüm videolarıma ekledim:           

 

Youtube Marka Filigranı

 

Ve kesinlikle hiçbir şekilde beklediğim etkiyi alamadım. Sayfamın abone sayısında çok büyük bir değişiklik olmadı. Bu yüzden yeni bir şey denemeye karar verdim. Havalı görünen bir filigran yerine, YouTube abonelik düğmesi gibi görünen bir tane kullandım.

 

YouTube abonelik düğmesi gibi görünen filigran

 

İnanır mısınız? Gerçekten işe yaradı çünkü estetik görünmese de dikkat çekiyordu.  Yeni filigranım sayesinde % 70 oranında bir artış gerçekleşti.

 

Youtube Özel Filigranı İle Abonelik Artışı

 

Sizce de harika bir artış değil mi? Dikkat çeken bir butonla neler değişebileceğini yukarıdaki analiz tablosunda görebilirsiniz.

5- Video miktarına değil, kalitesine odaklanın

YouTube kanalımı ilk açtığımda, herkesten aynı tavsiyeyi duyuyordum: “Kanalınızı büyütmek istiyorsanız, düzenli olarak video yüklemeniz gerekir”.

Bu KORKUNÇ bir  tavsiyedir.

Nedenini açıklayacağım. Kanalımı ilk kez başlattığımda videoları tutarlı bir şekilde yayınladım… Ama kimse izlemedi diyebileceğim kadar az izleyici sayım vardı.

Ve videolarımı seyreden o birkaç kişi bile kanalıma maalesef abone olmadı.

Gerçekten sinir bozucu bir durumdu. Ben de tarzımı değiştirmeye karar verdim. Miktar yerine kaliteye % 100 odaklanmaya karar verdim ve bu “nicelikten fazla kalite” yaklaşımım sanki bir sihir gibiydi. Bu kararı aldıktan sonra bugüne kadar toplamda 24 video çektim ve hepsi her ay düzenli olarak 2000 görüntülenme alıyor.

 

Youtube 2000 Görüntülenme

 

Yaani neymiş? İçerik kalitesi kazanırmış! Her videoda kaliteli içerik çıkarmak için canımı dişime takarak çalıştığımdan, her ay ortalama 7 bin kişi abone olmaya başladı. Aşağıda gurur tablomu görebilirsiniz.

 

Youtube'da 7000 Abone

 

6- Bütün yorumlara cevap verin!

Bu yöntem, daha fazla abone kazanmanın en kolay yollarından biridir. Aslında, YouTube’un algoritması yorumlara ve abonelere yanıt vermek arasında net bir ilişki kurmuştur:

“İçerik oluşturucuları yorum yapan aboneleriyle etkileşime girdiklerinde, kitle katılımını teşvik edebilir ve bunun sonucunda büyük bir hayran kitlesine sahip olabilir.” Youtube hepimize açıkça yol göstermiş.

Youtube neden bize böyle bir ipucu veriyor? Çünkü çoğu YouTuber yorumlara asla cevap vermez. YouTube’un bu tavsiyesini göz ardı etmezseniz farkı anında göreceğiniz anlamına gelir.

 

Youtube Yorumlarına Cevap Verin

 

İşte bu yüzden, mümkün olduğunca çok sayıda yoruma cevap vermek için elimden geleni yapıyorum. (Özellikle yeni bir video çıktıktan hemen sonra)

7- Kanalınızla ilgili bilgileri kısa tutmayın

Kanalınızın içeriğini gerçek anlamda betimleyin. Ne yazık ki, çoğu “Kanal Açıklamaları” şöyle görünür:

 

Youtube'da Açıklaması Kısa Olan Kanallar

 

Bu kanala abone olmayı düşündüğünüzü varsayalım. Bu açıklama, sizi abone ol düğmesine basmak için harekete geçirecek mi?

Muhtemelen hayır.

Yukarıdaki zayıf tanımlamanın tersine bir de bu tanımlamaya bakalım:

 

Youtube'da Uzun Açıklaması Olan Kanallar

 

Böyle bir betimlemeye sahip sayfa iş yapar çünkü:

 • Kanalın ne hakkında olduğunu söyler.
 • Abone olmak için güçlü bir CTA mesaj içerir.

İşte size kendi kanal yazınızı yazmanıza yardımcı olacak bir şablon:

 

Youtube Kanalı İçin Yazım Şablonu

 

Profesyonel İpucu: Açıklamanıza, videonuzun konusu ile alakalı bir kaç anahtar kelime serpin. Bu, YouTube aramada kanalınızın ön sıralarda olmasına yardımcı olabilir. Örneğin, ürettiğim içerikle ilgili video arayan kullanıcıların karşısına çıkabilmek için tanıtım metnime birkaç farklı anahtar kelime serpiştirdim…

8- Sayfanız elektromanyetik abone mıknatısına dönüşsün

Bu işlem bende gerçekten işe yarıyor. İşte adım adım işlemler şöyle:

 • Öncelikle, YouTube Analytics’e gidin.
 • “Aboneler” → “YouTube İzleme Sayfası” nı tıklayın.

 

Youtube Analytics

 

Ardından, geçen ay size en çok takipçi getiren videoyu belirtin:

 

Youtube'da En Çok Takipçi Getiren Videoyu Seçmek

 

(Bu video sizin "Abone Mıknatısı”nızdır.)

Benim kanalımın durumunda, bu “Abone Mıknatısı Video”su, 13 farklı videodan daha çok abone kazandırıyor.

Peki bu neden önemli? “Abone Mıknatısı” olarak belirlediğiniz videonuzu ne kadar çok ön planda tutarsanız, o kadar çok takipçi kazanma şansınız olur.

İşte bir “Abone Mıknatısı” videosu yaratmak için 3 taktik:

1-Öncelikle, kapanış ekranınızda videonuzu öne çıkarın,

2- O videoyla başlayan bir oynatma listesi yapın,

3- Son olarak, bu videoyu bir kartta tanıtın.

Abone Magnet'inizi kanal fragmanınız bile yapabilirsiniz. Örneğin, Evan Carmichael, yüksek etkileşim sağlayan Steve Jobs videosunu fragman olarak kullanıyor:

 

Evan Carmichael Video Fragmanı

 

Böylece, Evan’ın yüksek etkileşim sağlayan videosu, kanal sayfasını ziyaret eden herkesin önüne çıkıyor.

9- Kanalınız için güzel bir logo bulun

Kanal Simgeniz, YouTube'da HER YERDE görünür.

Burası sizin kendinizi pazarlayabilmeniz için muazzam bir vitrindir. İşte tam da yukarıdaki sebepten dolayı, kendinizi tam anlamıyla ifade edebileceğiniz güzel bir logo seçin, yaptırın veya yapın.

Eğer kişisel bir marka iseniz, yüksek çözünürlüklü bir headshot kullanın:

 

Youtube'da Yüksek Çözünürlüklü Bir Headshot Kullanın

 

Not: Eğer bir şirket kanalıysanız, logonuzun Youtube için boyutlandırılmış bir formatını kullanın.

10- Kanalınız için bir slogan oluşturun

Kabul edelim! Çoğu YouTube kanalı dikkat çekecek bir şey yapmıyor. Ama bunu yargılamıyorum çünkü kanalımın ilk zamanlarında, tüm bu konumlandırmaları ben de göz ardı ettim.  Kanalımı stratejik olarak konumlandırmaya başladığımda, izlenme oranlarım ve abone sayım uçuşa geçti.

Youtube İzlenme Oranları ve Abone Sayısı

Neyse ki kanalınızı konumlandırmak ve markalamak için bir MBA diplomasına ihtiyacınız yoktur. Yapmanız gereken tek şey sadece basit bir slogan oluşturmak.

İşte 3 adımlı süreç:

Öncelikle, kanalınızı benzersiz veya farklı yapan bir şeyi tanımlayın.

 • Bir anda 500 Pound harcayabilen, meşgul bir anne olabilirsiniz.
 • Kanalınız, yazılım şirketlerine bloglarını nasıl geliştireceklerinden bahsedebilir.

Kendinizi ifade ettiğiniz konu çok önemli değil. Yeter ki benzer konulardan bahseden diğer kanallardan farklı olsun.

Örneğin:

Benim videolarım, işletmelere işlerini büyütmek için kullanabilecekleri pazarlama stratejilerini öğretiyor.

Ancak "Pazarlama stratejileri öğretirim" veya "İşletmenizi büyütmenize yardımcı olurum" gibi söylemleri slogan olarak benimseseydim, YouTube'daki diğer binlerce kanalın içerisinde kaybolurdum. Bu yüzden, kanalımın ana konusu olan  bir slogan üzerine odaklanmaya karar verdim:

“Daha yüksek sıralamalar ve daha fazla trafik.”

İkinci olarak, bu sloganı head-shot alanına büyük puntolarla yazın.

Benimki burada:

 

Youtube Kanalınız İçin Doğru Sloganı Seçin

 

 

Son olarak kanalınızın fragmanında sloganınızı dillendirin.

11- Hoşunuza giden yorumlara “Like” atın

Bir süre önce YouTube, “Creator Hearts” özelliğini başlattı. “Creator Hearts”, aboneleriniz tarafından yapılan güzel yorumlara diğer kullanıcıların dikkatini çekmek için gerçekten harika bir yöntemdir.

Şimdi işin ilginç bölümü…

Bir yorumda bulunduğunuzda, bu kişi bir bildirim alır ve bu YouTube’un kendi verilerine göre:

YouTube bu özelliğiyle ilgili, söyle diyor: “Yaptığı yoruma sayfa sahibi tarafından kalp alan izleyicilerin, kanaldan gelen bildirimlere tıklama olasılığının üç kat daha fazladır. Böylece potansiyel izleyiciler kanalınıza gelir.”

Yanlış duymadınız!

“Creator Hearts” bildirimleri, ortalamadan % 300 daha fazla tıklama alır. Böylece yeni abone kazanma şansınız artar.

12- İzlenme Sayısı

İzlenme sayısı, çok önemli bir YouTube sıralama faktörüdür. İzlenme süresi yüksek olan videoların sayısı, YouTube Anasayfası’nda daha sık gösterilir. İşte bu yüzden YouTube şunları öneriyor:

“İçeriğinizde izleyicileri ne kadar fazla süre tutabilirseniz, YouTube Anasayfası’nda o kadar önde gözükürsünüz”

O zaman soru şu:

İzlenme süresini nasıl en üst düzeye çıkarırsınız?

Cevap: Çok sayıda pattern kullanın.

Ne kadar çok pattern kullanırsanız, izleyici o kadar fazla videoyu izlemeye devam eder. Bu yüzden videolarımda bir çok pattern kullanıyorum.

13- Videolarınız güçlü bir CTA cümlesiyle bitirin.

İzleyici videonuzun sonuna geldiğinde, şöyle düşünür:

"Eee sonra?"

Onlara yönlendirilecek bir içerik vermedikçe, başka bir kanalın videosuna tıklayacaklardır.

Bu yüzden kanalınıza abone olmalarını söyleyin. İnsanlara tam olarak ne yapmaları gerektiğini anlatmaktan korkmayın.

Örneğin, tüm videolarımı nasıl sonlandırıyorum:

 

Youtube Videoları Nasıl Sonlandırılmalıdır?

 

İnsanlara videonun altındaki abone ol düğmesini tıklamasını söylüyorum. Bu şekilde, videolarımdan birini izleyen kişi, hemen ardından abone olmaya yönleniyor. Birçok abonemin olmasının başlıca nedenlerinden biri de bu diyebilirim.

Evet geniş bir özetle YouTube’da abone arttırmak için hangi yöntemler kullanmanız gerektiğini anlattım.

Şimdi sıra sende!

 

Kaynak: https://backlinko.com/how-to-get-youtube-subscribers#powerplaylists

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

25 yorum

 1. gülşim

  Merhabalar, yazınız oldukça faydalı fakat içerikler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı isterim. Ne tür içerikler insanlar tarafından ilgi çekici oluyor ve izleniyor? Bununla ilgili bir yazı paylaşmanız mümkün mü? Ya da yorum olarak faydalanabileceğim bir web sitesi paylaşabilir misiniz?

 2. Merhabalar Gülşim, geri bildirim için teşekkürler.
  Yazımız bunu konuda kapsamlı olmakla birlikte, blogumuzda yer alan YouTube SEO odaklı yazılarımıza da göz atman yeterli olacaktır.
  Youtube SEO Nedir ve Nasıl Yapılır? ve YouTube İçin SEO Önerileri başlıklı yazılarımıza göz atmanı tavsiye ederiz.

 3. Tur-i sina

  Selam bende yeni basladım yazınız çok anlamlı ama ben bir türlü abonelerimi çoğaltanadım

 4. Selamlar;
  Yazımız sadece aydınlatma amaçlıdır.
  Bu konularda yol üzerinde zaman içerisinde deneyimleme ve ileri okuma yaparak başarı elde edebilirsiniz.
  Tabi bu arada ürettiğiniz içerik, gerçekten kullanıcıyı cezbediyor mu?
  İçeriğinizin başka platformlarda tanıtımını yapıyor musunuz?
  Bunun gibi onlarca soruyu kendimize sormalı, optimize olmalı, asla pes etmemelisiniz.
  Başarılar dilerim.
  Sevgiler.

 5. extralose

  bu nasıl bir şey youtube ilk giren insanlırın bile bildigi saçma sapan içeriklerden oluşuyor zaman kaybı .

 6. Acaba başka bir sitede farklı bir yazı okuyup, yorumunuzu da buraya mı bıraktınız?
  Sanırım internet okur yazarlığınızın seviyesine ağır geldi bu yayınımız.
  Pandemi döneminde stres olan toplumun hiçbir katmanından böyle bir çirkin yanıt almadık.
  Bizler ticari bir kaygı duymadan, reklamsız şekilde içerik servis ediyoruz.
  Okuyunuz, faydalanınız, yapabiliyorsanız kendiniz yapınız diye ortalama algıya hitap eden, jargona boğulmamış içerikler sunuyoruz.
  Keşke hiç okumasaydınız, böyle negatif / trol bir yorum da bırakmasaydınız.

 7. DERMAN

  Bilgiler için teşekkür ederim çok faydalı oldu devamlarını bekliyorum saygı ve sevgilerimle

 8. Rica ederiz; geri bildirimleriniz bizler için değerli.
  Dünya’nın 2. büyük arama motoru olan Youtube hakkında ilerleyen günlerde farklı paylaşımlarımız da olacaktır.

 9. Selamlar Derman;
  Geri bildirim için teşekkürler.
  Ele almamızı istediğiniz özel bir konu ya da bu yayında ilave etmemizi arzu ettiğiniz detay var ise, bize mutlaka yazınız.
  Sevgiler.

 10. Engin

  Öncelikle merhabalar, youtube aynı konuda videolar attığımda günde 2 bin ile 10bin arası izleniyorken farklı bir video attığımda 100 200 izleniyor neden bu kadar düşüyor acaba spammı atıyor youtube.

 11. Selamlar Engin;
  Her kanalın bir ana kategorisi / teması olmalıdır.
  İdeal etkileşim aldığınız / başarılı olduğunuz esas konu ne ise, onda ilerlemenizi tavsiye ederiz.
  Örneğin İdil Yazar gibi yemek tarifleri üzerine bir başarılı kanalımız var ise, bu kanalda mobilyalarımızın bakımını nasıl yaparız ya da emzik biberon temizleici tavsiyesi temalı paylaşım yapmamalı, alanımızın dışına taşmamalıyız.
  Son kullanıcı / sadık ziyaretçileriniz (aboneleriniz) kanalınıza ne için geliyor, ne umuyor ise, onu bulmalıdır.
  Kullanıcı deneyimi ve zekası küçümsenmemelidir.
  Tüm arama motorları, ki Youtube da bir arama motorudur; algoritmalarının merkezinde kullanıcı deneyimi – memnuniyeti yatmaktadır.
  Farklı bir konuda yazdığınız zaman etkileşim alamamanızın bir nedeni üstte ifade ettiğimiz faktörler olabileceği gibi, o farklı konunun arama hacminin düşük olması veya içeriğinizin yetersiz olması da bir diğer etmen olabilir.
  Yayınlarımıza gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.
  Sevgiler.

 12. sirince bakin

  farkli icerigim var konseptim cok güzel ama, kendimi gelistirmeye calisiyorum. sadece cep telefonumla cekim yapiyorum, hemen hemen para kazanamiyorum, 8 bine yol alan abonem var, kanalimi düzeltmek istiyorum ama anlamiyorum.. tesekkür ederim aydinlattiginiz icin. ama bende tik yok 🙂 Nasil yardim alabilirim.. ?

 13. Selamlar Şirince;
  Videonuzu yüklerken girdiğiniz etiketler, uzun açıklama metni, videonuzu jenerik slogan ve cümleler ile sosyal medya platformlarında paylaşmak, yorum yapanları hızlıca yanıtlamak ve bunun gibi pek çok aksiyon ile ama en önemlisi sabırla daha iyi yerlere getirebilirsiniz Youtube kanalınızı.
  Tabi abonelerinizden gelen geri bildirimler, kanalınızın istatistiklerini doğru yorumlamak da önemli.
  Bu konuda Youtube Partner ajanslardan destek / danışmanlık alabilirsiniz.
  Teşekkürler.
  Sevgiler.

 14. Yasin

  Okuduğum En Etkileyici Yazılardan Birisi Oldu. Çok Teşekkür Ederim. TAKİPTEYİM

 15. Tibet tube

  rica etsem ismimi youtube a girip
  abone olabilirmisiniz.dedikleriniz
  biraz işime yaradı

 16. Selamlar Tibet;
  İşinize yaramasına sevindik.
  Geri bildirimleriniz için teşekkürler.

 17. Ali Hamza

  100 civarı görüntüleme sayımı nasıl arttırabilirim?
  Şu an için çevremdeki insanlara video çektiğimi ve bakabileceklerini söylüyorum.Başka ne yapabileceğim hakkında bir fikre ihtiyacım var.

 18. Selamlar Ali Hamza;

  Youtube videolarınızı, farklı sosyal medya mecralarında, ilgi çekici jenerik cümleler eşliğinde paylaşmak ve benzeri aktiviteler, kanalınızın bilinirliğini ve/veya videonuzun izlenme sayısına pozitif yönde etki edecektir.
  Tabi bu konuda güncel trendleri ve makaleleri her zaman için takip etmenizde yarar var.

  Sevgiler.

 19. Baray Kafası

  Merhabalar,

  Bir web sitesi yapıp bir sayfa içine örneğin 50 videomı iframe ile ekleyip otomatik başlatma ayarlasam birilerini sayfaya sokup izlenme sayısı kassam banlanır mıyım ? Yasal mıdır bu işlem ?

 20. Selamlar Baray;
  Videolarınız Youtube kanalınızda yayında ise, genel politikaları ihlal etmiyor ise yasaldır.
  Videolarınızı herhangi bir siteye embed etmek konusunda da yasal bir engel yoktur.
  Ama video izlenme sayısı kasmak noktasında Youtube ve Google bu numaraları yemeyecektir, bunu bilmemizde boşa zaman kaybetmemek adına yarar var.
  Sevgiler.

 21. Çağrı

  Merhabalar yazınız gerçekten güzel ben 400+ abonesi olan ve +40 videosu bir kanala sahibim. İnternette başarı öykülerine baktığımda 10 videoda para kazanmasını açan var ama ben 40 videoda anca 100 saati geçebildim.Fakat şu var ki hem içerik bulamıyorum ama olabildiğince video atmaya çalışıyorum. Sabit her videoya yorum atan abonelerim var ama yetmiyor. Her yayınladığım video 50 görüntüleme alıp ortalama 1 saat izleyor. Abone olarak gelen herkes geldiği gibi kanaldan abonelikten çıkarak geri dönüyor. Buda insana youtube bırakmanı boşa emek vermemeni açıklıyor. Yani içimden bırakmak geliyor sizin bu konudaki tavsiyeleriniz nedir ya da sizin gibi bir uzmana ihtiyacm olduğu söylenebilir iyi çalışmalar

 22. Selamlar Çağrı;
  Youtube kanalınız hakkında bilgi sahibi olmadan yorum yapmamız olanaksız.
  Burada önerebileceğimiz tek şey, sizlerle benzer kategoride başarı göstermiş kanalları detaylı incelemeniz ve ayrıca ürettiğiniz içerikleri gözden geçirmenizdir.
  Kanalınıza / yayınlarınıza son kullanıcı gözü ile bakarak özeleştiri yapmamız, bizleri her zaman daha iyiye ya da arzu ettiğimiz başarıya kavuşturacaktır.
  İlgileriniz için teşekkürler.
  Sevgiler.

 23. eymen

  arkadaşlar hiç bir fikrim yok yardım edermisiniz

 24. Selamlar Eymen;
  Hangi konuda yardımcı olmamızı isterdiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?