1 Milyar Cihaz Sesli Asistanına Kavuşuyor!


Optimist Hub Team 27/06/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Bu sıralar biraz yoğunsanız size harika bir asistan gerekebilir. Söylediklerinizi harfi harfine yapan, bir dediğinizi iki etmeyen, akıllı ve sezgileri kuvvetli bir asistanınız olsun istemez misiniz?

Teknolojinin git gide genişlediği, geliştiği ve büyük bir hızla ilerlediği bu günlerde Google gibi dünya devi markalar insan hayatını kolaylaştıracak gelişmelere imza atıyor. Google bu yıl Google Asistan’ı android cihazlarına yüklemeyi hedefliyor. 2018’in Mayıs ayında 500 milyon kullanıcıya ulaşan Google Asistan çok hızlı bir şekilde genişlemeye devam ediyor. En yakın rakibi olan Amazon’a ve kişisel asistan olan Alexa ürününe şimdiden 400 milyonluk dev bir fark atmış bulunuyor. Android kullanıcılarının ulaşamadığı bu özelliğin, bazı üreticiler tarafından, mobil cihazlara entegre edilerek kullanıma sunulduğunu belirtmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Sesli asistan, kullanıcıyı mobil cihazlarda arama yapma konusunda farklı davranış biçimi göstermeye itebilir. Bu sebeple SEO açısından mobil optimizasyon yaparken yeni bir strateji oluşturmak gerekebilir.

Unutmadan belirtmekte fayda var, yapılan analizler Google Asistan’ın Alexa’dan daha akıllı ve daha sezgisel olduğu yönünde.

Google Asistan’ın daha kolay anlaşılabilmesi ve keşfedilebilmesi için bir rehber yayınladı. Böylelikle tüketiciyi daha fazla kullanıma iten Google, bu hızla giderse önüne hangi güçlükler çıkarsa çıksın 1 milyar cihaz hedefine ulaşarak büyük bir başarıya imza atmış olacak. Fakat belirtmek istediğimiz bir nokta var. Bu 1 milyar cihaz aynı evde yaşayan aile fertlerinin ortak kullanımında olacak, bu ortak kullanımı da göz ardı etmemek gerekiyor.

Siri ile Google Asistan’ı mobil cihazınıza indirebilirsiniz

Siri İle Google Asistan’ı Mobil Cihazınıza İndirebilirsiniz!

Çünkü Google Asistan App Store’da da aktif durumda. Fransa, ABD, Japonya gibi ülkelerde aktif olarak çalışan Google Asistan’ın IOS sürümü, ülkemizde de aktif edildi. IOS cihazlar için Google Asistan’ı indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu Android asistanı, IOS cihazlarında bulunan Siri gibi; haritalar, fotoğraflar ve takvim uygulamalarında işlem yapabiliyor ve onun kadar entegre bir sistemle çalışabiliyor. Ayrıca Google Asistanı, Siri’de de mümkün olduğu gibi; sizin yerinize arama yapabiliyor, mesaj atabiliyor ve e-postalarınızı kontrol edebiliyor. Bu durum da Google’ın Apple cihazlarındaki Siri’ye rakip olduğu anlamına geliyor. Google'ın bu yeniliği, cesurca yapılmış bir gövde gösterisi mi? Yoksa akıllıca atılmış stratejik bir adım mı? Herkesin merak ettiği bu soruların cevaplarını Apple’ın atacağı adımlarla öğreneceğiz. Dünya devi olan bu teknoloji markalarının, birbirlerine bu denli imtiyaz vermeleri, biz kullanıcılar için şimdiden büyük bir merak konusu olmaya başladı.

 

Kaynak: https://webrazzi.com/2019/01/08/google-asistanin-ay-sonuna-kadar-bir-milyar-cihaz-icin-aktif-edilecegini-acikladi/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?