En İyi 5 SEO Bloğu


Optimist Hub Team 11/07/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


SEO Hakkında Her Şey: En İyi 5 SEO Bloğunu Sizler İçin Seçtik

Arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, bu konuyla ilgili çok okuma yapmalısınız, çünkü SEO uçsuz bucaksız bir deniz ve öğrenecek çok şeyiniz var.

Başarılı bir SEO uzmanı olmak istiyorsanız en son gelişmelerden haberdar olmanız ve kendinizi güncel tutmanız gerekiyor. SEO'nun sürekli gelişen ve hızlı hareket eden bir yapısı olduğunu da asla unutmayın.

İşte size kendinizi güncelleyebileceğiniz ve son gelişmelerden haberdar olabileceğiniz en iyi 5 SEO blogu listesi:

 

Google Webmaster Central Blog

 

1- Google Webmaster Central Blog

Webmaster Central Blog’dan Google hakkındaki haberleri doğrudan alabilirsiniz. Google, bu blogda gezinme, dizin oluşturma ve sıralama hakkında bazı kritik ve çok işinize yarayacak bilgiler paylaşıyor.

Ek olarak, blog sayesinde organik arama sonuçlarına ne zaman yeni özellikler geldiğini keşfedeceksiniz. Google’ın “Web Yöneticisi Yönergelerini Hacklemek”-“Uygulamak” gibi konularda yardımcı hatırlatıcılar edinmek ve “Arama Konsolu” gibi popüler araçlarla ilgili en son güncellemeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Google Web Yöneticisi Merkezi Blog’undan bazı popüler yayınlar:

 

Search Engine Journal

 

2- Search Engine Journal

2003 yılında Loren Baker tarafından kurulan Search Engine Journal (Linkten ulaşabilirsiniz: https://www.searchenginejournal.com ) arama pazarlamacıları için sektörel haberler, analizler, görüşler ve kılavuzlar sunar. Temel editoryal odak noktaları SEO, PPC, sosyal medya ve içerik pazarlamasıdır.

 

Her gün, SEJ editörlerinin önerileri ve tavsiyelerinin yanı sıra, arama topluluğunun saygın ve deneyimli isimlerinin yer aldığı sabit bir akış bulabilirsiniz.

Arama Motoru Dergisi'nden bazı popüler gönderiler:

 

Search Engine Land

 

3- Search Engine Land

2007 yılında, Search Engine Watch’tan ayrıldıktan sonra, Danny Sullivan (arama endüstrisi tarihindeki en etkili kişilerden biri) tarafından kurulan Search Engine Land, günlük arama haberi ve arama endüstrisinin tüm yönleriyle inceleme fırsatı sunuyor.

Tecrübeli bir editör ekibinin yanı sıra, SEL, temel olarak SEO ve PPC konularında ipuçlarını, taktiklerini ve stratejilerini paylaşan çeşitli endüstri uzmanlarına sahiptir. SEL’in ana şirketi Third Door Media, aynı zamanda popüler bir konferans dizisi olan SMX’i de yönetmektedir.

Search Engine Land’ten bazı popüler gönderiler:

Search Engine Roundtable

 

 4- Search Engine Roundtable  

Barry Schwartz, 2004 yılında Search Engine Roundtable'ı SEO endüstrisi sektörüne yön vermek için kurdu. En son sektörel haberler, etkinlikler, forum ve sosyal medya tartışmaları hakkında kısa günlük güncellemeler ve görüşler sunar.

Search Engine Roundtable'dan bazı popüler yazılar:

The SEM Post

 

5- The SEM Post

Popüler SEO yazılım sağlayıcısı Moz tarafından yayınlanan Moz Blog; SEO, sosyal medya ve içerik konularında ipuçları ve öneriler sunar. Genelde, haftada dört ile beş güncel içerik bulabilir, SEO hakkında yenilikleri takip edebilirsiniz.

En popüler içeriklerinden biri, bünyesindeki uzmanlardan birinin (genellikle Moz'un kurucusu Rand Fishkin) yazı tahtası kullanarak, büyük bir konuyu ele alıp didik didik ettiği cuma günleri yayınlanan; Whiteboard Friday konseptidir. Kaçırmamanızı ve düzenli olarak takip etmenizi öneririz.

The Moz Blog’tan bazı popüler yazılar:

·         On Page SEO 2019 – Whiteboard Friday: (https://moz.com/blog/on-page-seo-2019 )

·         SEO Elevator Pitch – Whiteboard Friday: (https://moz.com/blog/the-seo-elevator-pitch )

·         Content Kapsamı – Whiteboard Friday  (https://moz.com/blog/content-comprehensiveness )

Optimist Hub Blog

BONUS: Optimist Hub Blog

Bilişim teknolojileri alanında Türkiye’de faaliyet gösteren, Osman Yıldırım’ın kurup yönettiği başarılı SEO ve Yazılım ajansı Optimist Hub’ın blog sitesidir. Buradan arama motoru optimizasyon konuları hakkında bilgi alabilir, sektörle alakalı en güncel haberlere ulaşabilirsiniz.

Optimist Hub Blog’tan bazı popüler yazılar:

·         SEO saldırıları – Optimis Hub Blog: (https://www.optimisthub.com/seo-saldirilari.html )

·         SEO çalışmalarında etiket kullanımı - Optimis Hub Blog: (https://www.optimisthub.com/seo-calismalarinda-etiket-kullanimi.html )

·          Mobil Uygulama Geliştirme Nedir? - Optimis Hub Blog: (https://www.optimisthub.com/mobil-uygulama-gelistirme-nedir.html )

 

KAYNAK: https://www.searchenginejournal.com/seo-101/best-seo-resources/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?