Başa Dönün

Twitter’ın Dünya Genelinde Yaşadığı Arıza


Meriç Leventler 12/07/2019
05/08/2019 Tarihinde Güncellendi


Twitter'da Meydana Gelen Arıza

Bir önceki hafta Instagram, Facebook ve Whatsapp platformlarında yaşanan erişim sorunu bu kez de 11 Temmuz 2019 günü Twitter'da yaşandı. Yaşanan her arıza ile aslında sosyal medya platformlarının hayatımızdaki yerinin daha fazla farkına varıyoruz. Bir haber merkezi işlevi gören Twitter için bu yaşanılan eksiklik de son derece dikkate değer.

Dünya Çapında Bir Arıza

Bir saatten uzun süren arızada, ne mobil uygulamadan ne de web sitesi üzerinden kullanıcılar Twitter'a erişim sağlayamadı. Bununla beraber Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; Twitter servislerine erişimde dünya genelinde bir sorun yaşandığını, yaşanan bu global kaynaklı sorunun ülkemizde de kısmen yaşandığını dile getirdi. Twitter ise, arızanın iç yapılandırma değişikliği sebebiyle meydana geldiğini, bu konuyu çözmeye çalıştıklarını ve en kısa zamanda herkesin erişebileceğinin açıklamasını yaptı.

Twitterda Yaşanan Arıza Haritası

Downdetector arıza bildiri sitesindeki haritaya bakıldığında arızanın ağırlıklı olarak; Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Japonya'da yaşandığı görülmekteydi ancak ülkemizde de olduğu gibi dünyanın çeşitli yerlerinde sorunlar meydana geldi. Saat 22:00 sularında ise Twitter'ın resmi hesabından mizahi bir dil ile "bizi özlediniz mi?" yazan bir tweet atıldı. Bu tweet, arızanın giderildiğinin ve erişimin sağlandığını resmi bir göstergesi niteliğinde oldu.

https://twitter.com/Twitter/status/1149407582488059909

 

19 Okunma   11 Beğeni
Bu makale faydalı mıydı?
Meriç Leventler

Meriç Leventler

Dijital pazarlama ve sosyal girişimcilik konularına meraklı, dijitaldeki gelişmeleri takip eder.

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar