Başa Dönün

Twitter’ın Dünya Genelinde Yaşadığı Arıza


Meriç Leventler 12/07/2019


Twitter’de Meydana Gelen Arıza

Bir önceki hafta Instagram, Facebook ve Whatsapp platformlarında yaşanan erişim sorunu bu kez de 11 Temmuz günü Twitter’da yaşandı. Yaşanan her arıza ile aslında sosyal medya platformlarının hayatımızdaki yerinin daha fazla farkına varıyoruz. Bir haber merkezi işlevi gören Twitter için bu yaşanılan eksiklik de son derece dikkate değer.

Dünya Çapında Bir Arıza

Bir saatten uzun süren arızada ne mobil uygulamadan ne de web sitesi üzerinden kullanıcılar Twitter’a erişim sağlayamadı. Bununla bereber Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; Twitter servislerine erişimde dünya genelinde bir sorun yaşandığını, yaşanan bu global kaynaklı sorunun ülkemizde de kısmen yaşandığının dile getirdi. Twitter ise, arızanın iç yapılandırma değişikliği sebebiyle meydana geldiğini, bu konuyu çözmeye çalıştıklarını ve en kısa zamanda herkesin erişimine açılacağını açıklamasını yaptı.

Twitterda Yaşanan Arıza Haritası

Downdetector arıza bildiri sitesindeki haritaya bakıldığında arızanın ağırlıklı olarak; Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Japonya taraflarından yaşandığı görülmekteydi ancak ülkemizde de olduğu gibi dünyanın çeşitli yerlerinde de sorunlar yaşanmaktaydı. Gece saat 11 sularında ise Twitter’ın resmi hesabından mizahi bir dile ile “bizi özlediniz mi?” yazan bir tweet atıldı. Bu tweet, arızanın giderildiğinin, erişimin sağlanmaya başlandığının da resmi göstergesi niteliğinde oldu.

 

Bu makale faydalı mıydı?
 
10 Okunma   6 Beğeni
Author avatar

Meriç Leventler

Dijital pazarlama ve sosyal girişimcilik konularına meraklı, dijitaldeki gelişmeleri takip eder.

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir