Twitter’ın Dünya Genelinde Yaşadığı Arıza


Optimist Hub Team 12/07/2019
05/08/2019 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Twitter'da Meydana Gelen Arıza

Bir önceki hafta Instagram, Facebook ve Whatsapp platformlarında yaşanan erişim sorunu bu kez de 11 Temmuz 2019 günü Twitter'da yaşandı. Yaşanan her arıza ile aslında sosyal medya platformlarının hayatımızdaki yerinin daha fazla farkına varıyoruz. Bir haber merkezi işlevi gören Twitter için bu yaşanılan eksiklik de son derece dikkate değer.

Dünya Çapında Bir Arıza

Bir saatten uzun süren arızada, ne mobil uygulamadan ne de web sitesi üzerinden kullanıcılar Twitter'a erişim sağlayamadı. Bununla beraber Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; Twitter servislerine erişimde dünya genelinde bir sorun yaşandığını, yaşanan bu global kaynaklı sorunun ülkemizde de kısmen yaşandığını dile getirdi. Twitter ise, arızanın iç yapılandırma değişikliği sebebiyle meydana geldiğini, bu konuyu çözmeye çalıştıklarını ve en kısa zamanda herkesin erişebileceğinin açıklamasını yaptı.

Twitterda Yaşanan Arıza Haritası

Downdetector arıza bildiri sitesindeki haritaya bakıldığında arızanın ağırlıklı olarak; Kuzey Amerika, Batı Avrupa ve Japonya'da yaşandığı görülmekteydi ancak ülkemizde de olduğu gibi dünyanın çeşitli yerlerinde sorunlar meydana geldi. Saat 22:00 sularında ise Twitter'ın resmi hesabından mizahi bir dil ile "bizi özlediniz mi?" yazan bir tweet atıldı. Bu tweet, arızanın giderildiğinin ve erişimin sağlandığını resmi bir göstergesi niteliğinde oldu.

https://twitter.com/Twitter/status/1149407582488059909

 

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?