Apple Lansmanına Sayılı Günler Kaldı


Optimist Hub Team 06/09/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Apple’ın merakla beklenen yeni dönem lansmanı 10 Eylül’de, Türkiye saatiyle 20.00’de, California’da bulunan Steve Jobs Theater’da gerçekleşecek. “By Innovation Only” (Sadece İnovasyonla) adı verilen etkinlikte iPhone 11’in yanı sıra, iOS 13, Apple Watch, Apple TV ve Arcade gibi daha birçok ürüne dair açıklamalar yapılması bekleniyor.

Yeni iPhone’a Dair Neler Beklemeliyiz?

Lansmanın en merak edilen kısmı, elbette ki, her sene olduğu gibi yeni iPhone 11. Bu sene de 3 farklı modelin satışa çıkacak olması ve yeni bir kamera tasarımının entegre edilmesi, lansmana dair neredeyse kesin gözüyle bakılan öngörülerden birkaçı.

Şirketin, bütçe dostu iPhone modelini bu sene de “R” etiketiyle satışa sunup sunmayacağı meselesine dair spekülasyonlar mevcut. Söylentilere göre, yeni bütçe dostu modele iPhone 11R yerine sadece iPhone 11 adı verilerek “ucuz” yerine “temel” model kavramı oturtulacak ve üst seviye modeller ise iPhone 11 Pro ve daha büyük ekran boyutuna sahip iPhone 11 Pro Max olarak lanse edilecek.

Lansmanda Tanıtılması Beklenen Yeni iPhone 11'e Ait Görsel

Bütçe dostu temel modelle, Pro etiketli modeller arasındaki en büyük farkın kamera olması muhtemel. Temel modelin XS’e ait çift kamera tasarımını koruması beklenirken, Pro modelin bazı Android cihazlarda da mevcut olan geniş açılı üç kamera düzenine benzer bir tasarımla karşımıza çıkması en güçlü iddiaların başında geliyor.

Yeni üçlü kamera tasarımıyla birlikte, daha kompoze, çekim hatalarından arınmış bir görüntünün yanı sıra, ultra yüksek çözünürlükte ve düşük ışık altında daha başarılı çekimler vadetmesi amaçlanıyor. Video kanadında ise, entegre uygulama performansının fotoğraf kalitesindeki artışa paralel bir şekilde iyileştirilmesine ek olarak, renk düzenlemesi ve anlık efekt kabiliyetinin daha üst seviyeye taşınması hedefleniyor. Ayrıca ön kameranın görüş açısının genişletilmesiyle birlikte Face-ID’ye dair kullanıcıların en çok şikayette bulunduğu, önceki cihazların yüz algılamadaki kısmen başarısızlığının önüne geçileceği vurgulanıyor.

Ekosistemin Geri Kalanına İlişkin Öne Çıkanlar

Etrafta uçuşan söylentiler yeni bir Apple Watch modelinin geleceğini işaret ediyor. Serinin dördüncü jenerasyonuna, uçuk bir fiyatla karşımıza çıkması muhtemel bir Titanyum modeli de ekleneceği bu beklentiler arasında.Lansmanda Tanıtılması Beklenen Apple Watch 4

Etkinlikte ayrıca yeni MacBook modelleri de lanse edilmesi muhtemelken, ön görülen en büyük yenilik kullanıcıların uzun zamandır beklentilerini dile getirdikleri klavye switch (değişim) fonksiyonu olabilir. Bu eklentiyle birlikte klavyenin belli başlı tuşlarına farklı atamalar yaparak işlevselliğini artırmanız mümkün.

Son olarak, MacOS Catalina, iPadOS ve iOS13’e dair yeni bilgilerin de gün ışığına çıkacağı ve yine uzun zamandır beklenen Apple TV ve Arcade servisine yeni içeriklerin ekleneceği, yazılım ve uygulama bazında öngörülen yeniliklerin başında geliyor.

İleri Okuma Kaynakları:

https://9to5mac.com/2019/08/29/iphone-11-event-date-official/

https://techcrunch.com/2019/09/05/what-to-expect-from-apples-september-10-iphone-event/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?