Affiliate Pazarlamanın İpuçları


Optimist Hub Team 29/07/2019
31/07/2019 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Affiliate Marketing (Affiliate Pazarlama) İpuçları'ndan bahsetmeden önce; Affiliate Marketing'in tanımından ve yardımcı kanallarında bahsettiğimiz bir önceki yazımızı okuyabilirsiniz. Sabah erkenden yola koyulup ofise gitmenize gerek kalmadan, internet ile bağlantı kurabildiğiniz her yerde gelir elde etmenizi sağlayan bu dijital pazarlama kanalı, verimli ve doğru bir strateji sayesinde, hem işletmeye hem de satış ortaklığı yapan tarafa fayda sağlamaktadır. Şimdi gelin satış ortağı pazarlamasının ipuçlarını inceleyelim.

Belirli Bir Alanda Olun

Bu kariyere başlarken, niş bir alanda yer alın ve net bir ilgi alanına sahip olan kitleye yönelin. Geniş bir alanda yer almaktansa, belirli bir konuda uzmanlığınızın olması; ürünü satın alma olasılığı daha yüksek olan bir kitle ile çalışmanızı sağlar. Ayrıca olası bir satış ortaklığı çalışmasında, niş bir alanda yer alan kitleniz ile çalışacağınız işletmenin etkileşime girmesini de kolaylaştırırsınız.

Niteliği Özümseyin

Kendinizi bu işin merkezine yerleştirin. Satacağınız veya pazarlamasını yapacağınız ürünü özümseyin ve önce kendinizi bu ürün veya hizmete inandırın. Böylelikle kitlenizi, daha kolay bir şekilde ikna edebilirsiniz. Ayrıca yöneleceğiniz satış ortaklığı çalışmasında, her şeyin önüne nicelikten öte niteliği koyarak yola çıkın.

Ürün veya Hizmetleri Gözden Geçirin

Belirlediğiniz niş alana giren ürün ve hizmetlere odaklanın ve gözden geçirin. Ardından kitleniz ile aranızda oluşturduğunuz ilişki ve uzman duruşunuz ile tanıtmakta olduğunuz ürünü veya hizmeti satın almalarının, hayatlarına ne türden iyi etkiler yaratacağından söz edin. Ayrıca, başka ürünlerle kendi pazarladığınız ürünleri mukayese ederek de kitlenizin satın alma davranışlarına pozitif yönde etki edebilirsiniz. Detaylar vermeye ve bu detayları açıkça ifade etmeye özen göstermelisiniz.

Birden Fazla Kanal Kullanın

Satış ortaklığı pazarlamasında, kullanacağınız kanalların tek biriyle yetinmemelisiniz. Eğer çalışmalarınızı e-mail kampanyaları ile kitlenize tanıtıyorsanız bunun yanında blog hesabıyla desteklemeli hatta ve hatta sosyal medya kanallarını da kampanyanıza entegre ederek, kanallar arası satış ortaklığı sağlayabilir ve daha kapsayıcı bir tanıtım oluşturabilirsiniz. Bu sayede kitlenizin hangi kanalla daha çok etkileşime girdiğini ve nereden daha çok yanıt verdiğini görürsünüz. Ardından da o kanala daha çok ağrılık ve önem verme imkânı elde etmiş olursunuz.

Dikkatli Olun

Pazarlama becerileriniz ne kadar iyi olursa olsun, ürün tanıtımına başlamadan önce, ürün talebini incelemek için her zaman vakit ayırın; kampanya sürecine bir takım kurarak başlayacaksanız, işletmeyi iyice araştırın. Vaktiniz son derece değerli! Onu kâr edeceğiniz bir çalışmayla ve güven duyabileceğiniz bir işletme ile değerlendirmek, satış ortaklığı pazarlamasının temelleri arasında yer almalı.

Yeniliklere Eşlik Edin

Satış ortaklığı pazarlaması alanında ciddi bir rekabet söz konusu. En üst seviyede kalmak için, alanınızda çıkan her yenilikten haberdar olmak; bu rekabet dolu listede, aşağı düşmemek için son derece önemli. Dolayısıyla, yeni çıkan dijital pazarlama teknikleri ile fayda sağlamanız, sürdürülebilir olmanıza da katkı sağlar. Güncel kaldığınızdan ve yeni çıkan konuları strateji listenize eklediğinizden ve bunları uyguladığınızdan emin olun. Bu şekilde çalışarak, işletmeye iyi bir dönüşüm oranı kazandıracaksınız. Haliyle siz de Affiliate pazarlama sayesinde iyi bir kazanç elde etmiş olacaksınız.

Kaynak:

www.bigcommerce.com/blog/affiliate-marketing/#tips-to-help-you-become-a-successful-affiliate-marketer

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?