SEO’ya Ek Yükselme Stratejileri


Optimist Hub Team 12/11/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


SEO Haricindeki Yükselme Stratejileri

Dijital büyüme sektörü açısından bakıldığında, SEO oldukça etkili yollardan biri olarak görülmektedir. Fakat internet büyüyüp genişledikçe ve farklı siteler aynı anahtar kelimeler ve aynı stratejileri kullanarak arama sonuçlarında yükselmeye çalıştıkça, sıralamadaki şanslarını daha da düşük hale getirirler. Tüm bunlar sebebiyle birçok site, SEO'ya ek olarak sıralamalarını yükseltecek başka yollar bulmak mecburiyetinde kalmakta.

SEO Dışında Yükselme Stratejileri Nelerdir?

Sıralamanızı yüksekte tutabileceğiniz, tamamen SEO üzerine olmayan 3 tavsiye ise şu şekilde sıralanabilir:

1. Misafir bloglar

Başka siteler üzerindeki misafir blog yazılarının pek çok getirisi vardır. İlk olarak reklamınızı yapar ve alandaki güvenilirliğinizi artırır. Potansiyel müşterilerin dikkatini çeker. Her ne kadar SEO dışı önerilerden bahsetsek de, sitenize sağladığı linkler ile sıralamalarınız da yükselir. Misafir blog konusunda diğer işletmeler ve sitelerle de işbirliği yapabilirsiniz, paylaşımınızı bu kanallar üzerinden artırabilirseniz, trafiğinizi de doğal olarak yükseltmiş olursunuz.

2. Sosyal medyaya yatırım yapın

Sosyal medya, internet üzerindeki işletmeler için oldukça faydalı ve gün geçtikçe büyüyen bir platformdur. Sprout Social tarafından bir araştırmaya göre, müşterilerin alım kararlarının %74’ünü sosyal medya etkilemekte. Sosyal medya üzerindeki kurumsal hesaplarınız, işletmenize markalaşma yolunda kolaylık sağlayabilir, bu da uzun süreli sadık müşterilere ve anlık tıklamalarla artan trafiğe giden yolu açar.

Bu noktada, organik erişim gönderilerine tamamen bel bağlamanın pek de akıllıca olmayacağını söylemek mümkün. Çünkü pek çok sosyal medya algoritması, işletme ile alakalı gönderileri kullanıcıların anasayfasının en altına düşürür ve işletmeler tanıtımlarını yapmak için ücretli başka yollara başvurmak zorunda kalır. Bunun yerine ücreti sosyal medya kaynaklarına vererek de iyi bir tanıtım yapabilirsiniz. Facebook Reklam Yöneticisi, sosyal medya üzerindeki en uygun fiyatlı tanıtım yöntemlerinden biri olarak görülmektedir. Eğer düzgün yapılırsa, trafik açısından getirileri olan bir çalışmadır. Buradaki kilit nokta, iyi bir sosyal medya tanıtımı yapacak ekip ya da partner bulmakta yatıyor. Bunların dışında, sosyal medya üzerinde paylaştığınız iletişim bilgilerinizin aktif ve işler durumda olduğundan emin olun.

3. Video içeriklerini yaygın hale getirin

Video içerikleri, içerik pazarlaması alanında en çok göz ardı edilen fakat en etkili olan stratejilerden biridir. Çoğu işletme, genelde bloglara ve Instagram üzerine yoğunlaşsa da; videolar, tıklanma sayılarından da görülebileceği üzere kullanıcılara ulaşabilme konusunda yazılı içeriklere kıyasla daha başarılıdır. Hub Spot tarafından hazırlanan rapora göre, pazarlamacıların %76’sı video içeriklerinin site trafiklerini artırdığını ifade etmekte. Site üzerine gömülen ve işletmenin sosyal medya hesaplarında paylaşılan videolar aracılığı ile merak uyandırılarak kullanıcıların daha çok etkileşimde kalması sağlanabilir. Marka tanıtım amacını taşıyan ve işletmeniz hakkında bilgi veren anlık kısa videolar, içeriklerinizde yer alabilecek diğer seçeneklerdir. Bunların dışında, eğer markanıza uygunsa, web seminerleri de son zamanlarda yaygınlaşan bir başka video içeriğidir. Bu sayede müşterilerinizi bilgilendirmenin yanı sıra, gerekirse e-posta adresi toplayarak e-posta tabanlı pazarlamalarda kullanabilirsiniz.

İleri Okuma Kaynaklarımız:

(https://www.entrepreneur.com/article/315227)
(https://sproutsocial.com/insights/social-networks-influence-buying-decisions/ )
(https://www.facebook.com/help/285625061456389?helpref=uf_permalink)
(https://blog.hubspot.com/marketing/state-of-video-marketing-new-data)

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?