Başa Dönün

Yeni Girişimlerin SEO ve Alan Adları Hakkında Bilmesi Gerekenler


Osman Yıldırım 09/11/2018
30/11/2018 Tarihinde Güncellendi


İşletmelerin online itibarı açısından SEO büyük öneme sahip. Özellikle yeni bir girişim iseniz işletmenin kritik faktörlerinden olan internet sitesi alan adını ve SEO stratejilerini göz ardı etmemelisiniz. Peki girişiminizin SEO ve alan adları hakkında neleri bilmesi gerekiyor?

Markanızı en doğru yansıtan alan adını bulun

Girişiminize isim seçerken girişiminizin temelini ve neyi yansıttığını, bu ismin girişiminizin ilk izlenimi olduğunu da hesaba katarak göz önünde bulundurmalısınız Girişiminiz için bir isim seçtikten sonra sıradaki adımınız alan adına karar vermek olacaktır. Markanızın adını taşıyan kısa ve basit bir alan adı tercih edebilirsiniz. “.com” uzantıları hala bir çok kişi tarafından tercih ediliyor ve kendince SEO yararları var.

Uygun anahtar kelimeleri hedefleyin

Alan adınızın ne olacağı konusunda son karara vardığınızda artık anahtar kelime konusuna girişebilirsiniz. Yeni bir girişim iseniz uzun kuyruklu (long-tailed) anahtar kelimeler kullanmanız daha çok tavsiye edilir. Ahrefs Keyword Finder, KWFinder tool, Google Adword Keyword Tool gibi arama araçları anahtar kelime bulmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni Girişimlerin Alan Adı ve SEO'ya Dair Bilmesi Gerekenler

Dinamik içerikler üretin

Bu her zaman uymanız gereken, oldukça önemli bir kuraldır. Girişimizinin web sitesi, endüstrinizle alakalı içerikler konusunda kitlenizi bilgilendirmeniz ve son gelişmelerden haberdar olmaları için var. Bu sebeple, web sitenizin SEO’suyla bir adım önde olabilmek istiyorsanız kitlenizin tüketmesi için yüksek kaliteli içerik üretmeli ve paylaşmalısınız.

Blogunuzu haftada bir güncelleyin

Eğer işletmelerin internet siteleri için doğru blog yazısı yazma ipuçlarından haberdarsanız, muhtemelen blog yazılarının internet sitenizin kalitesi için çok önemli olduğunu da biliyorsunuzdur. İnternet sitesini yakın zamanda açmış ya da açmayı planlayan bir girişimseniz, haftada en az bir kez gönderi paylaştığınızdan emin olun ki arama motorları döngüde kalmaya ve sitenizi indekslemeye devam etsin.

Yeni başlamış bir girişim sahibi iseniz, internetteki başarınızın temelinde Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) stratejiniz vardır. İyi içerik, Arama Motoru Sonuç Sayfasında (SERP) yukarıda olmak ve memnun müşteriler girişiminizi daha yerleşik bir aşamasına getirecek olan şeylerdir. Bu yüzden, eğer bir yeni bir girişim iseniz, SEO size ihtiyacınız olan avantajı diğer herhangi bir şeyden daha çok sağlar. Bu da SEO hakkında bilgi sahibi olmanızı ve alan adlarının işletmenizi nasıl daha iyi veya kötü bir hale getirebileceğini anlamanızı zorunlu kılar.

İleri Okuma Kaynaklarımız:

(https://searchenginewatch.com/2018/11/08/startups-seo-domains-keywords/)

Bu makale faydalı mıydı?
 
542 Okunma   43 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir