Brand Week İstanbul – 2. Gün Notları


Optimist Hub Team 09/11/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Optimist Hub olarak katıldığımız, gözlem ve deneyimlerimizi gün gün paylaştığımız Brand Week İstanbul 2018’de 2. gün en az ilk günün oturumları kadar keyifli ve öğreticiydi diyebiliriz. Günün tek aksiliği Mehmet Günsür’ün katılacağı Fikrine İnan, Dijitale Güven oturumunun son dakika iptal olmasıydı açıkçası. Onun dışında dolu dolu bir programın bizi karşıladığını söyleyebiliriz. Lafı çok da uzatmadan 2. günün oturumlarına dair notlarımızı paylaşalım.

Anomaly, global operasyonlar başkanı Karina Wilsher’in Zamanların En İyisi, Zamanların En Kötüsü oturumu 2. günün dikkat çeken oturumlarından biriydi. Konuşması boyunca, markaların yaptığı yanlışlardan ve ajansların müşterilerini nasıl konumlandırması gerektiğine kadar birçok doğru ve yanlışa değindi. Artık başarının eskisi kadar kolay yakalanmadığını ve bu noktada marka paydaşlarına düşen görevin her zamankinden önemli olduğuna dikkat çekti.
Bir markanın başarıyı yakalayabilmesini ise birkaç öneriyle özetledi.

1. Marka müdürü olarak değil, marka yöneticisi olarak düşünün.

Marka faydasına çalışan paydaşların önceliği her zaman marka olmalıdır. Markanın parasını ancak kendi parasıymış gibi dikkatli ve özenli harcayanlar başarıyı yakalayacaklar.

2. Para fark yaratmanızı sağlar.

Bir marka elbet para harcayacaktır ama önemli soru nereye harcayacağıdır? Doğru stratejinin doğru hedef kitleyle buluşması fark yaratan bir değerdir.

3. En iyileri elinizde tutun.

Yetenek avcısı olun. Bulduğunuzda da asla bırakmayın. Farklı bakış açıları gerçek zenginliktir.

Brand Week 2. Gün

Bir diğer ilgi gören oturum ise Burger King’in Global CMO’su Marcole Pascoa’nınki oldu. Sempatik hareketleri ve Burger King t-shirt’yle günün en sempatik isimlerinden biri de oydu. Kim Korkar İyi Fikirden? Cevap: Tüm Markalar konulu konuşmasından hem marka tarafı hem de reklamcılar için çıkarılacak birçok ders vardı açıkçası.
Marcole Pascoa, harika fikirlerin doğası gereği korkutucu olduğunu düşünüyor. Tavsiyesi ise çok basit:

“Çok korkun ama yinede devam edin.”

“Bunu nasıl yapacağız dedirten fikirler sizi ileride onurlandıracak fikirlerdir.”

“Eğer fikrinize güveniyorsanız, bu toplumda çok cesurca karşılanır.”

“Sadece pazarda bir paya sahip olmak yetmez; insanların kalbinde ve popüler kültürde yer edinmek gerekiyor.”

“Ürününüzle dalga geçin. Hem başkalarının hem de sizin markanızla dalga geçmesine izin verin. Rahat olun. Kendinizle eğlenin; bu sizin güçlü olduğunuzu gösterir.”

“Markalar, bir duruş sahibi olmaktan korkuyor. Siyasi duruş olmadan da bir duruş sergileyebilirsiniz. Kapını herkese açarsan bir duruş olmasından korkmazsın. ”

“Kuralları yıkmaktan çekinmeyin.”

Brand Week’te 2. günün en dikkat çekenleri bunlardı. 3. günün değerlendirmesi için beklemede kalın!

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?