Blog Yazmanın Gelişmekte Olan E-Ticaret Sitesine Katkısı – Bölüm 2


Optimist Hub Team 24/01/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


E-Ticaret işiniz için blog yazısı yazmanıza engel olan ne? Yeterli fikriniz olmadığı için mi yazmıyorsunuz?

Bu serinin birinci bölümünü okursanız, bir blogun E-Ticaret işinizin büyümesi için hangi noktalarda önemli rol oynadığına ilişkin bazı noktaları ele aldığımızı göreceksiniz. Blog, ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında web sitenizde kaliteli içerik sunmak için harika bir yoldur.

Ancak, bir yazar değilseniz, blog yayınlarınız için kaliteli içerik nasıl bulursunuz? Bir çok iş sahibi ne yazacağını bilmez; ancak unutmayın ki bir işletme sahibi olarak, birçok müşteri veya potansiyel müşteriyle irtibatta olursunuz. Sektörünüz için potansiyel oluşturan müşterinin ihtiyaçlarını anlar ve belki de her ay binlerce soruya tabi tutulursunuz. En sık sorulan sorular bir sonraki blog yazınız hakkında olabilir.

Bu yazıda e-Ticaret blogunuza kaliteli bir içerik yazması için bir iş profesyoneline (veya sahibine) ilham verebilecek birkaç fikir hakkında tartışacağız:

Yeni ürünlerin gizli zirvesi

Blogunuzu, yeni ürünleriniz piyasaya sunulmadan önce ürünleriniz hakkında gizli bilgiler sunmak için kullanabilirsiniz. Bu Blogunuzu, yeni ürünleriniz piyasaya sunulmadan önce onlar hakkında gizli bilgiler sunmak için kullanabilirsiniz. Bu strateji sayesinde müşterileriniz piyasaya çıkacak olan yeni ürünlerinizle ilgili heyecan duymaya başlarken; blog yazılarınızı takip eden müşterilerinizin yeni ürünlerinizi diğer kullanıcılarınızdan önce görmesiyle mevcut ilişkileriniz de gelişmiş olacak.

Bu, mevcut veya potansiyel müşterilerinizden ürününüzü geliştirmenize yardımcı olabilecek geribildirim toplamanıza da yardımcı olacaktır.

Müşterilerinizin sorularını yanıtlama

Müşterilerinizin sorularını başarıyla cevaplamanın bir satışı kazanma veya kaybetme konusunda fark yarattığını biliyor musunuz? Bazı müşteriler, ürünleriniz ve özellikleri hakkında sorular sorarken; bazıları endüstri, marka veya uzman görüşünüz hakkında genel sorular sormaktadır. Bir işletme sahibi olarak; müşterilerinizin sadece satış tecrübesine sahip kişiler yerine sektör bilgisine sahip güvenilir bir marka / firma ile iş yapmak isteyeceğini her zaman aklınızda bulundurmalısınız.

Müşterilerinize ödül verin: "Ayın Müşterisi"

“Ayın Müşterisi” gibi bir programı çalıştırmak çevrimiçi mağazanıza birçok avantaj sağlayabilir ve mevcut müşterilerinizle olan ilişkinizi daha güçlü hale getirir. İlk olarak, bu tür bir programı çalıştırırken blogunuza yazmak için her zaman içeriğiniz olacaktır. Bu aynı zamanda bir marka olarak işletmenize değer katmaktadır; çünkü müşterinizin varlığını kabul ettiğinizi ve çevrimiçi işletmenize sağladıkları katkılardan ötürü onlara ödül verdiğinizi gösterir.

Şimdi, “Ayın Müşterisi”ni nasıl seçeceğiniz hakkında düşünmek zorundasınız. Sunduğunuz ürün ve hizmetlerin türüne bağlı olarak, bu tür bir programı çalıştırmanızı kolaylaştıracak bir dizi kritere sahip olabilirsiniz. Unutmayın, “Ayın Müşterisi”ni yalnızca satışa veya bir müşterinin ne kadar para harcadığına bağlı olarak seçme hatasını asla yapmamalısınız. Bu, çok para harcamayan veya ucuz ürün (ler) satın alan diğer sadık müşterileri vazgeçirir. Bunun yerine, diğer müşterileri sizinle iş yapmaya teşvik edebilecek hikayelere odaklanmalısınız. Ürününüzün / hizmetinizin müşterinizin hayatında nasıl büyük bir değişiklik yaptığını veya müşterinizin başarıya nasıl ulaştığını yazabilirsiniz.

Unutmayın, ne kadar çok blog yazısı yazarsanız; kitlenizle iletişim kurma ve onları potansiyel müşterilere dönüştürme konusunda o kadar başarılı olursunuz. Çabalarınız kesinlikle geri dönecektir, çünkü blog yayınlarınızın sayısı arttıkça kitleniz de büyüyecektir.

Kaynak: Nopcommerce Blog (https://www.nopcommerce.com/blog.aspx)

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?