YouTube Premium Artık Türkiye’de


Optimist Hub Team 18/07/2019
11/09/2019 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Youtube Premium Artık Türkiye'deYouTube Premium artık Türkiye'de! 2018'in Mayıs ayında hayata geçen YouTube Premium ile yurt dışında ilk adımlarını atan YouTube platformu, bir sene sonra Türkiye'de de faaliyet göstermeye başladı. Bu hizmet ile YouTube Music ve Originals hizmetleri de kullanıma açılan uygulamalar arasında yer almakta. Ayrıca yeni kullanıcılar ilk 3 ay uygulamayı ücretsiz kullanarak, yenilikleri keşfedebilecek.

YouTube Premium ile kullanıcılar, videoları; düşük, orta, yüksek kalite seçeneklerinde indirebilecek ve çevrim dışı izleyebilecek. Bu özelliklere ek olarak, kullanıcılar video öncesi (preroll), video ortası (mid-roll) türü reklamlara da maruz kalmayacaklar. Ayrıca kullanıcıların en büyük dertlerinden biri olan arka planda video oynatamama sorunu da giderilmiş, bu servisle beraber kullanıcılar artık izlenen videoyu veya dinlediği bir müziği başka bir uygulamada dolaşırken oynatabilme imkânı bulacak.

Fiyatlandırma

İlk üç ay ücretsiz kullanımın ardından ayda 16,99 TL gibi bir ücret karşılığında bu platformu kullanabilirsiniz. Eğer ailecek üye olacaksanız, 5 kullanıcının erişimine olanak tanıyan bu hizmet de ayda 25,99 TL olarak belirlenmiş.

YouTube Premium Müzik

YouTube Premium hizmetini satın aldığınızda otomatik olarak bu platforma da erişim sağlayabiliyorsunuz. Ancak, sadece müzik dinlemek için kullanacaksanız YouTube Music platformuna üyelik ayda 13,99TL. Bu hizmet ile, Apple Music, Spotify gibi müzik dinlememizi sağlayan uygulamalara rakip olacak gibi duruyor. Müzikleri daha önceden indirip çevrimdışı dinleme şansınızın olması dışında, gelişmiş arama özellikleri sayesinde ismi bir türlü aklınıza gelmeyen şarkının hatırlayabildiğiniz sözlerini yazarak bulabileceksiniz.

YouTube Originals

Premium özellikle gelen bir diğer platform ise YouTube Originals. Netflix, BluTv gibi on demand (istenildiğinde izleme) video izleme platformlarına rakip olarak çıkan YouTube Originals şuan kullanıcılara çok az sayıda video içerikleri sunmakta. Ama ilerleyen günlerde bu içeriklerin çeşitlenmesi ve artması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?