Başa Dönün

Özel Proje Çözümlerinin Faydaları Nelerdir?


Figen Yüzbaşıoğlu 23/01/2018
05/09/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 3 dakikada okunabilir."

Globalleşen dünyada ihtiyaçlar farklılaştıkça, hizmet veren firmaların da özel yazılım projelerine olan ihtiyaçları artıyor. İhtiyaçların karşılanması amaçlanırken, bütçe ve zamandan tasarruf edilmesi de göz önünde bulunduruluyor. Özellikle çok kapsamlı projelerde özel çözümler sunulması verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından gittikçe daha önemli hale geliyor.

Günümüzde markalar, yasadıkları deneyimler sonucu haklı sebepler ile 360 derece, tümleşik çözümler arayışında. Örneğin markanın company guideline’ının hazırlanması, web sitesinin yazılımı, arayüzünün tasarımı (UI), kullanıcı deneyiminin tasarlanması, devamında tüm güncelleme, bakım ve yönetim hizmetlerinin alınması; bu modelde hizmet alan bir işletme, her bir hizmet kalemi için ayrı ayrı satın alma süreçleri yürütmek, farklı ajanslar ile çalışarak muhatap sayısını ve aylık ya da tekil fee meblağlarını artırmak yerine, toplam yaklaşım sergileyerek 360 dijital ajanslardan hizmet almayı tercih etmekte. Bu nedenledir ki, tümleşik çözüm sunan ajanslar yadırganmamalı, “Her şeyi yapan, hiçbir şeyi yapamıyordur.” şeklindeki klişeleşmiş önyargılar bir kenara bırakılmalıdır. Keza bu tarz ajanslar, ana odaklarının dışında kalan, örneğin prodüksiyon – multimedya taleplerini, kendi hub ağları – ekosistemleri içerisinde çözmekte ve müşterisine gayet kaliteli, ekonomik ve garantili çözüm sunabilmektedir.

Markaya özel kurgulanmış projeler, kısa vadede demode olup 2 yılda bir markayı yeni web sitesi yaptırmak – sil baştan bütçe ayırmaktan kurtaran, yine 2 yılda bir marka sanal varlığını kırık link çöplüğüne dönüştürmeyen, dinamik yapıya sahip ve verilen hizmet modeli gereği tasarımın ve kod altyapısının sürekli güncellendiği bir senaryoyu içermelidir. Yaklaşım orta ve uzun vadeli çözümler içermeli, anlaşmalar buna göre yapılmalı, projeyi oluşturan tüm dijital bileşenler için standartlar bir sözleşme – şartname çerçevesinde şeffaf bir şekilde belirlenmelidir.

Optimist Hub olarak bizler, analiz ettiğimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda son teknolojileri kullanarak web uygulamaları geliştiriyor, sizlere özel optimum çözümler sunuyoruz. Bu sayede hayalinizdeki ve ihtiyacınızı karşılayan projeyi üretirken, tümleşik ve ekonomik yaklaşımlar ile tüm proseslerinizde tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz.

Bu makale faydalı mıydı?
 
792 Okunma   179 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir