Özel Proje Çözümlerinin Faydaları Nelerdir?


Optimist Hub Team 23/01/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Globalleşen dünyada ihtiyaçlar farklılaştıkça, hizmet veren firmaların da özel yazılım projelerine olan ihtiyaçları artıyor. İhtiyaçların karşılanması amaçlanırken, bütçe ve zamandan tasarruf edilmesi de göz önünde bulunduruluyor. Özellikle çok kapsamlı projelerde özel çözümler sunulması verimlilik ve sürdürülebilirlik açısından gittikçe daha önemli hale geliyor.

Günümüzde markalar, yasadıkları deneyimler sonucu haklı sebepler ile bütün süreçleri kapsayan tümleşik çözümler arayışında. Örneğin markanın company guideline’ının hazırlanması, web sitesinin yazılımı ve arayüzünün tasarımı (UI), kullanıcı deneyiminin tasarlanması; devamında tüm güncelleme, bakım ve yönetim hizmetlerinin alınması gibi hizmetler alan bir işletme; her bir hizmet kalemi için ayrı ayrı satın alma süreçleri yürütmek, farklı ajanslar ile çalışarak muhatap sayısını ve aylık fee meblağlarını artırmak yerine; total ve birleşik yaklaşım sergileyen 360 tipi dijital ajanslardan hizmet almayı tercih etmelidir. Tümleşik çözüm sunan ajanslara “Her şeyi yapan, hiçbir şeyi yapamıyordur.” şeklindeki klişeleşmiş önyargılara yaklaşmak son derece yanlıştır. Keza bu tarz ajanslar; ana odaklarının dışında kalan, prodüksiyon–multimedya talepleri gibi işleri kendi hub ağları–ekosistemleri içerisinde çözmekte ve müşterisine gayet kaliteli, ekonomik ve garantili çözüm sunabilmektedir. Ayrıca bu tip ajanslar, teker teker bütün süreç için farklı kurumlarla iletişime geçmeniz sonucunda harcadığınız zamanden ve enerjiden de tasarruf etmenizi sağlar.

Markaya özel kurgulanmış projeler; kısa vadede demode olup 2 yılda bir markayı yeni web sitesi yaptırmak ve sil baştan bütçe ayırmaktan kurtaran, markanın sanal varlığını adeta bir kırık link çöplüğüne dönüştürmeyen, dinamik yapıya sahip, verilen hizmet modeli gereği tasarımın ve kod altyapısının sürekli güncellendiği bir senaryoyu içermelidir. Yaklaşım orta ve uzun vadeli çözümler içermeli, anlaşmalar buna göre yapılmalı, projeyi oluşturan tüm dijital bileşenlerinin standartları bir sözleşme ve şartname çerçevesinde şeffaf bir şekilde belirlenmelidir.

Optimist Hub olarak bizler, analiz ettiğimiz ihtiyaçlarınız doğrultusunda son teknolojileri kullanarak web uygulamaları geliştiriyor, sizlere özel optimum çözümler sunuyoruz. Bu sayede hayalinizdeki ve ihtiyacınızı karşılayan projeyi üretirken; tümleşik ve ekonomik yaklaşımlar ile tüm proseslerinizde tasarruf etmenize yardımcı oluyoruz.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

2 yorum

  1. Cansu

    Markanın sunulan yüzünün arkasında onlarda farklı title mevcut, haliyle birbirinden farklı bu değişkenleri uyum içinde yönetmek için 360 derece hizmet veren bir ajans tercih ediyorum. Hem vakit kazanıyorum hem de diğer title’lardaki proseslerden de haberdar olduğu için çözümleri markaya çok daha uygun oluyor

  2. Her konuda sizi tanıyan ve marka bütünlüğünüze göre hareket eden bir ajansla çalışmak sizlere büyük fayda sağlayacaktır. Değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?