Başa Dönün

Site İçi (On Page) SEO Nedir?


Figen Yüzbaşıoğlu 24/01/2018
10/09/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 2 dakikada okunabilir."

On Page SEO, web sitenizdeki sayfaların her birinin tek tek en ince detayına kadar optimize edilmesi ve arama motoru uyumlu içeriklerle donatılmasıdır. Sektör, hedef kitle, anahtar kelime ve web sitenizin analiz edilmesi sayesinde organik trafiğinizin olabildiğince arttırılması ve başta Google olmak üzere Yandex ve diğer tüm arama motorları sıralamalarında daha yukarılarda çıkarılması hedeflenmektedir. Tüm bunların sonucunda da kaliteli ve optimize edilmiş kodların kullanıldığı bir web sitesi ile müşteri sayınızın ve iş potansiyelinizin artması sağlanır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz parametrelere ek olarak; Alan adı (domain) yaşı, geçmişi, blacklist’e girip girmediği, domain kayıt süresinin kaç yıllık yapıldığı, domaini kayıt ettiğiniz register firma, kullandığınız sunucunun kalitesi, lokasyonu, güvenliği, sunucu – sitenize ait IP, sitenizin yazılım altyapısı, temiz kodla yazılmış olması, site yazılımının SEO friendly olması, site arayüz tasarımının (web tasarım) kullanıcı deneyimini hedeflemesi, mobil uyumlu olması, sitenizin SSL sertifikasına sahip olması, site içerikleri ve görsellerin orijinal – özgün olması, sitenin içerik – görsel girdileri ile istikrarlı bir şekilde güncel tutulması, içeriklerin kelime sayısı, imlaya uygunluk, kullanıcıyı bilgi olarak tatmin etmesi, sosyal medya ve benzeri platformlarda site yayınlarının düzenli ve nitelikli şekilde imlenmesi, web sayfasının açılış hızının Google Page Speed kriterlerine uygun olması, site yazılımının W3C kriterlerine göre optimize edilmesi, ziyaretçinin sitede kalma ve farklı sayfalara geçiş oranları gibi parametreler de SEO açısından göz önünde bulundurulmalıdır.

Optimist Hub olarak bizler, yaptığımız analizler sayesinde web sitenizdeki sorunları tespit ediyor, arama motorlarının web sitenizin ne ile alakalı olduğunu anlamasını sağlıyor, kaliteli içerikler üreterek içeriklerinizi kullanıcı ve arama motoru dostu olacak şekilde düzenliyor ve web sitenizi arama motoru sıralamalarında optimum düzeyde yukarılara taşıyoruz.

Bu makale faydalı mıydı?
 
990 Okunma   201 Beğeni

Önerilen Yazılar

2 yorum

  1. Mehmet Kaban

    Google için ayrı Yandex veya Bing için ayrı işlemler mi yapılıyor? Sonuçlara baktığımda google’da uzun süredir ilk sırada olan sitemiz , yandex veya bing de ilk sayfa da bile değil. Bunun sebebi nedir , sizden hizmet aldığımızda bu sorunu düzeltebilir miyiz?

  2. Selamlar Mehmet Bey; sağlıklı bir yanıt için öncelikle vaka incelemesi yapmak ve bunun için de ilgili anahtar kelime ve sitenizin URL’sini iletmeniz gerekir.
    SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu, sadece tek bir arama motoruna özgü bir işlem olmayıp, evrensel bir şablonda dinamik bir şekilde kendisini güncelleyen, kurallar – algoritmalar – işlemler bütünüdür.
    Yandex ve Bing için Webmaster Tools kaydı – doğrulaması yapmanız, sorunun kaynağını bulmanıza ve çözüm için gerekli verilere ulaşmanıza yardımcı olacaktır.
    Sevgiler.

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir