Başa Dönün

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX) Nedir?


Figen Yüzbaşıoğlu 24/01/2018
07/09/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 2 dakikada okunabilir."

UX (User Experience), yapılan istatistikler ve sitenizin analizi doğrultusunda, ziyaretçilerinize en doğru içeriği en doğru yerleşimle sunan, kullanıcı memnuniyeti odaklı tasarımlardır. Web sitenizi ziyaret eden kişileri en iyi şekilde tanımanızı, ziyaret şekillerine ve sürelerine göre gerekli olan revize ve iyileştirmeleri yapabilmenizi sağlar.

Bu sayede, hedef kitlenizi çok daha doğru bir şekilde tanıma fırsatını yakalarken, ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek olan sorunların ve risklerin kontrol edilmesinin ve en aza indirilmesinin de önünü açabilirsiniz.

Optimist Hub olarak bizler, web sitenizi ziyaret eden kişilerin deneyimleri doğrultusunda sürekli iyileştirmeler yaparken; hedef kitleniz ile sürdürülebilir bir etkileşim yaratmanızı ve memnuniyetlerini optimum düzeyde tutmanızı sağlıyoruz.

UI ve UX için örnek vermek gerekirse; bir çalışma masasının rengi, deseni, parlaklığı yani göze görünüş şekli arayüz tasarımına benzerken, masanın dengede olacak şekilde ayakta durmasını sağlayan yapısı ve özellikleri, işlevselliği, kullanılan ara malzemeleri ve ağaç cinsi gibi detaylar kullanıcı deneyimi tasarımına yöneliktir.

Bu makale faydalı mıydı?
 
917 Okunma   177 Beğeni

Önerilen Yazılar

1 yorum

  1. Renk Yılmaz

    Web design konusunu yeni deneyimleyen birisi olarak aydınlatan yazınız için teşekkür ederim.

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir