Misafirperver Web Sitesi | Optimist Hub Başa Dönün

Misafirperver Web Sitesi


Editor 26/01/2018
12/08/2018 Tarihinde Güncellendi

Bir işletme sahibi olarak, insanlara web sitenizi sergileyebilmek hayati önem taşır. Bu, sitenizin gerçekten misafirperver hissettirdiği anlamına gelir. Bir konuk ana sayfanıza ilk kez geldiğinde, gelmesini ve sitenizi ziyaret etmesini bekliyor olduğunuzu hissetmeli.

Soyutta bu çok iyidir, ancak somut olarak ne anlama gelir? Bir web sitesi ziyaretçileri ile daha uyumlu ve daha misafirperver nasıl olur?

Websiteniz yeni misafirlere her zaman hazır olmalı

Tüm bağlantılarınızın çalıştığından emin olun. Birinin evine vardığınızda evin büyük bölümü dağınık ise bu genellikle varlığınızın beklenmediğinin bir göstergedir. Bir web sitesi de aynı şey geçerlidir. Misafirleri beklediğinizde, iç bağlantılarınızın tümünün doğru şekilde çalıştığından emin olun, böylece insanların sitenizde özgürce hareket edebilmelerini sağlamış olursunuz. Kırılmış bağlantılar için kapsamlı bir denetim yapmak ve kötü olanları kaldırmak veya onarmak gereken önemli bir adımdır.

Ziyaretçilerinizi site üzerinden yönlendirin

Birinin evine ziyarete gittiğinizde, ev sahiplerinin size evi gezdirmesi ya da en azından banyonun yerini göstermesi son derece normaldir. Benzer şekilde, web sitenizi ziyaret eden misafirlerinizi, her sayfada ne yapacaklarına ve daha sonra nereye gideceklerine dair site üzerinden yönlendirmelisiniz.

İletişim bilgilerinizi sürekli güncelleyin

Sitenizin her sayfasında adresinizi ve telefon numaranızı bulundurmak SEO açısından iyi bir site olmasını sağlar; ancak aynı zamanda insanların size ihtiyaç duyduklarında hazır bir şekilde etraflarında olduğunuzu öğrenmelerinin de önemli bir yoludur.

Arkadaşça davranın

İyi bir web sitesi kişisel olandır. Bu, profesyonelliğinizin yok olacağı anlamına gelmez fakat personel ve şirket öz geçmişi veya pazarlama materyallerinin sunulması kim olduğunuz ve nereden geldiğiniz hakkında bilgi verir.

Misafirlerinize rahat hissettirin

Her şeyden çok, iyi bir ev sahibi tüm konukların rahat etmelerini ister. Benzer şekilde, siz de websitenizi ziyaret eden misafirlerinizin kendilerini iyi ve güvende hissetmelerini istersiniz. Güven sembolleri-garantiler, sözleşmeler, kullanıcı yorumları- bu rahat ortamı sağlamanızda yardımcı olurlar.

İnsanları İçeriye Davet Edin

Her şeyden önce, konukların websitenize geleceği zihniyetini benimsemek önemlidir ve onları davet etmeniz, sitenizde daha fazla zaman geçirmelerini istemeniz ve onların rahat olduklarından emin olmanız gerekmektedir. Pozitif kullanıcı deneyimi yaşatarak size güvenmelerini ve sitenizi tekrar ziyaret etmelerini sağlamış olursunuz. Kullanıcıların sitenize daha sık ve daha çok gelmesi için bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Mesela, site takipçileriniz neden sitenize gelsinler ve en önemlisi neden tekrar gelsinler? Bu iki sorunu çözdüğünüzde site trafiğiniz de artacaktır. Takipçilerinize nedenler verin.

Kaynak: Semrush Blog (https://www.semrush.com/blog/)

Bu makale faydalı mıydı?
 
48 Okunma   2 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir