Instagram’ın Yeni Yayın Servisi: IGTV


Osman Yıldırım 22/06/2018
14/05/2019 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, kısa bir süre önce duyurduğu IGTV’yi çok kısa bir süre önce kullanıcılarıyla buluşturdu.

Daha önce hikayeler bölümünde 15 saniyelik videolara izin veren platform en fazla 1 dakikalık yayın paylaşmaya izin veriyordu. Yeni gelen bu Instagram güncellemesi ile 1 saate kadar canlı yayın yapabilmek mümkün!

Bu videolarda markaların reklam içerikli yayınlarına izin verip vermeyeceği henüz belli değil ancak bugün 1 milyar kullanıcıya ulaşan Instagram’ın bunu ileride bir gelir kaynağı olarak kullanması oldukça mümkün görünüyor.

Telefon kullanımı alışkanlığına uygun olarak tasarlanan IGTV’de videolar dikey olarak yayınlanıyor. Üstelik bu uygulamaya sadece Instagram üzerinden değil, ayrı bir uygulama olarak da ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi ınstagram’da bilgisayardan video ya da fotoğraf paylaşmak halen mümkün değil. Birçok kişi tarafından eleştirilen bu özellik IGTV ile nihayetinde hayatımıza girdi. Artık video paylaşımlarınızı bilgisayar üzerinden de rahatlıkla yapabileceksiniz.

Peki IGTV nasıl ortaya çıktı?

IGTV’nin nasıl ve neden ortaya çıktığını Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom şöyle açıkladı:

‘İnsanlar televizyon başında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirdikleri için böyle bir karar aldık’ dedi.

Sık sık kendini güncelleyen Instagram'ın bu yeni özelliği bakalım yeni kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Dillendirildiği gibi Youtube'a karşı yapıldığı söylenen bu hamle, hedefini bulacak mı? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Osman Yıldırım

Osman Yıldırım

Sr. SEO Expert, Founder at Optimist Hub | Mentor at Visa Innovation Program & Hackquarters | Google Trusted Photographer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?