Başa Dönün

Instagram’ın Yeni Yayın Servisi: IGTV


Osman Yıldırım 22/06/2018
12/08/2018 Tarihinde Güncellendi


Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, kısa bir süre önce duyurduğu IGTV’yi çok kısa bir süre önce kullanıcılarıyla buluşturdu.

Daha önce hikayeler bölümünde 15 saniyelik videolara izin veren platform en fazla 1 dakikalık yayın video paylaşmaya izin veriyordu. Yeni gelen bu Instagram güncellemesi ile 1 saate kadar canlı yayın yapabilmek mümkün!

Bu videolarda markaların reklam içerikli yayınlarına izin verip vermeyeceği henüz belli değil ancak bugün 1 milyar kullanıcıya ulaşan Instagram’ın bunu ileride bir gelir kaynağı olarak kullanması oldukça mümkün görünüyor.

Telefon kullanımı alışkanlığına uygun olarak tasarlanan IGTV’de videolar dikey olarak yayınlanıyor. Üstelik bu uygulamaya sadece Instagram üzerinden değil, ayrı bir uygulama olarak da ulaşabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi ınstagram’da bilgisayardan video ya da fotoğraf paylaşmak halen mümkün değil. Birçok kişi tarafından eleştirilen bu özellik IGTV ile nihayetinde hayatımıza girdi. Artık video paylaşımlarınızı bilgisayar üzerinden de rahatlıkla yapabileceksiniz.

Peki IGTV nasıl ortaya çıktı?

IGTV’nin nasıl ve denen ortaya çıktığını Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom şöyle açıkladı:

‘İnsanlar televizyon başında daha az, telefon başında daha fazla zaman geçirdikleri için böyle bir karar aldık’ dedi.

Sık sık kendini güncelleyen Instagram’ın bu yeni özelliği bakalım yeni kullanıcılar tarafından beğenilecek mi? Dillendirildiği gibi Youtube’a karşı yapıldığı söylenen bu hamle, hedefini bulacak mı? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

 

Bu makale faydalı mıydı?
 
982 Okunma   174 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir