Linkedin İçin İçerik Pazarlaması Nasıl Yapılır?


Optimist Hub Team 15/07/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


500 milyondan fazla profile sahip Linkedin, iş dünyasının en büyük network alanı. Burada yapacağınız doğru paylaşımlarla hem kendi işinizle alakadar olanların hem de sizin gibi işlerle ilgilenen kişilerin dikkatini çekebilirsiniz. İyi bir strateji üzerine kurgulanmış bir içerik pazarlaması ile doğru adımları atabilmeniz adına Linkedin çok doğru bir adres.

Linkedin, yaklaşık 2 yıl önce içerik yayınlama özelliğini herkese açarak, herkesin kendi içeriklerini hazırlamalarına, yaymalarına ve blog sayfalarını paylaşmalarına olanak sağladı. Bu da uluslararası bir platform üzerinden insanların birbirlerine, sektördeki gelişmelere ve farklı bakış açılarına çok hızlı ulaşabilmelerinin önünü açtı.

Linkedin öncelikle bir B2B sosyal medya platformuyken şimdi B2C markaların da yoğunlaşmasıyla markaların müşterileriyle etkileşime girebilmek için kullandıkları bir platform halini aldı.

Kısa bildirimler uzun makalelerden daha fazla etkileşim alıyor!

Dijital dünyanın bir gereksinimi olarak kısa ama çok şey anlatan içeriklerin her zaman daha fazla ilgi çektiği bir gerçek. Bu konunun uzmanları da aynı görüşte. Kısa formlu güncellemeler uzun formlu içeriklerden hem daha fazla yorum hem de daha fazla like alıyor.

Video içerikler Linkedin’de de popüler

İçerik pazarlaması denince akla gelen en iyi yöntemlerden biri kesinlikle video içerikler. Mesajınızı uzun uzun makaleler şeklinde vermek yerine görsel olarak zenginleştirilmiş kısa videolarla tüm içeriğinizi verebilirsiniz. Mesela gündem haberlerini 60 saniyelik videolar şeklinde vermek, hem tüketici hem de yayıncı için bilgi akışını kolaylaştıran bir yöntem.

İçeriğinizi parçalarına bölün ve trafiği yönlendirin

İçerik pazarlaması için Linkedin’i kullanmak doğru bir tercih olabilir. Yeter ki işinizi iyi tanımlayıp, hedef kitlenize uygun içerikler üretiyor olun. Devamı zaten gelir.

Linkedin’e özel içerik pazarlaması nasıl yapılır? sorusuna geri dönecek olursak; mesela blog’unuzda “satış artırmanın 5 yolu” başlığında bir yazı paylaştınız. Bu yazıyı maddelerine bölüp, Linkedin hesabınızda anlık güncelleme olarak paylaşabilirsiniz. Bu daha fazla görüntülenme ve etkileşim alacaktır. Hatta yazının tamamı için paylaşacağınız blog linki sayesinde kullanıcılarınızı blog’unuza davet de edebilirsiniz.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

1 yorum

  1. Ayhan Karakaş

    Şirketimizin duyuru , kampanya veya ileriye dönük hedeflerini, yaptığımız işleri vb. paylaşımlar yapmaya başladığımızdan beri iş konusunda ciddi başarılar elde ettik linked.in sayesinde. Bence İş dünyasından daha fazlası var, çevre edinme konusunda da iş toplantıları veya organizasyonlarından daha yararlı bir platform.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?