Instagram’dan E-Ticarette Bağımsız Hamle!


Optimist Hub Team 07/09/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


IG Shopping Nedir?2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın kullanıcı sayısı Temmuz 2018 itibariyle 1 milyarın üzerinde bir sayıya ulaşmıştı. Hiç şüphesiz firmanın kullanıcıların deneyimlerini iyileştirmek için sürekli farklı özellikler geliştirmesi bu artışı tetikleyen etkenlerden biri. Alışveriş konusundaki gücünü fark eden Instagram, özellikle 2016 yılından beri bünyesindeki işletmelerin işini kolaylaştıracak birtakım araçlar sunmaya devam ediyor. Uygulamadan çıkmadan direkt satın alma sayfasına yönlendiren “alışveriş yapma özelliği” ya da hikayeler özelliğine gelen alışveriş etiketleri bunlardan birkaçı.

IG TV uygulamasını tanıtarak influencer’ları sevindirmesinin üzerinden çok geçmeden yeni bir haber daha yayıldı. The Verge’in 4 Eylül Salı günü şirkete yakın iki kaynağa dayandırarak yayınladığı habere göre alışveriş deneyimine yeni soluk getirecek bağımsız bir uygulama geliyor. Şimdilik IG Shopping olarak adlandırılan uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı belli değil. Şirket bu konudaki sessizliğini koruyor.

IG Shopping Nedir?

Şimdilik test aşamasında olan ve hala gelişimini sürdüren online alışveriş platformu kullanıcıların takip ettiği sayfalardaki ürünleri incelemesine ve satın almasına olanak tanıyacak. Zaten bu işlem halihazırda gerçekleşiyordu fakat yeni sistemle markanın Instagram sayfasında ürün seçmek, linke tıklayıp web sayfasına gitmek aradan kalkacak. Ödeme süreci IG Shopping üzerinden gerçekleşecek. Böylece alışverişte zaman tasarrufu sağlanması ve site içi gezinme oranının artması hedefleniyor. Bu hamle ile Instagram’ın e-ticaret pazarındaki konumunu genişletmek istediğini söyleyebiliriz.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

1 yorum

  1. mehmet özer

    Bu hayata geçirilirse kimse e ticaret sitesi yaptırmaz sanırım. Sahibinden, N11 ve IG Shopping götürür internetin e ticaret yükünü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?