Google Haritalar ve Yerel Bulucu’daki Semboller


Optimist Hub Team 13/06/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Google’ın Harita Paketi ve Yerel Bulucu’daki Semboller Ne Anlama Geliyor?

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Google, bilgi toplama ve yerel arama sonuçlarında görüntüleme işlevini sürekli olarak genişletiyor. Sizin için bazı özellikleri derledik.

Google My Business, web üzerindeki diğer veri kümeleriyle giderek daha fazla bütünleşiyor. Bu, web sitenizde yayınlanan içeriğin yanı sıra GMB listelerine gönderilen kullanıcı tarafından oluşturulan verileri de içerir.

Size yerel arama sembollerinin ne anlama geldiğini, GMB listenizdeki her birini nasıl tetikleyeceğinizi ve bunlardan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi belirteceğiz.

Dört simge düzenli olarak harita paketinde ve yerel bulucuda snippet olarak görünür. Bunlar, İnceleme Mention’ları, Web Sitesi Mentionları, “Burada Satılan” Simgeleri ve daha yakın zamanda Google Post Mentions'ı içerir.

Google Haritalar ve Yerel Bulucu

Web Site Mentions Nedir?

Bu özellik nedir? Web Sitesi Mentions, bir sorgu Google’ın bu varlıkla ilişkilendirdiği herhangi bir sayfadaki dizine eklenebilir içerikle eşleştiğinde (mutlaka GMB üzerinden köprülenmesi gerekmez), harita paketinde ve yerel bulucuda görünür. Review Mentions'a benzer şekilde, koyu renk snippet'i arama sorgusunun bir bileşeni veya eş anlamlı olabilir.

Web Sitesi Mentions da ilk kez Ağustos 2017'de Matt Schexnayder tarafından keşfedildi. O zamandan beri, bu özelliğin görünümü marjinal olarak değişti, değişen renk şemaları ile birlikte biraz farklı yinelemeler yayınlandı.

 

Web Site Mentions’u Nasıl Kullanılır?

Web sitenizdeki içeriği farklı anahtar kelime varyasyonları için etkili bir şekilde optimize etmek, bu özelliği tetiklemek için önemlidir. Googlebot bu içeriğe erişemiyorsa, bu özelliğin büyük ihtimalle çalışmayacaktır. Aynı şekilde, gerçekten sağlam bir iç bağlantı yapısına sahip olmak önemlidir, böylece Google, web sitenizdeki hangi sayfaların bu “Yerel Panel” ile ilişkili olduğunu bilir.

 

Web Site Mentions’un Faydaları Nelerdir?

Bir müşteri web sitenizin belirli bir sorgudan bahsettiğini görürse, sorgusunun yerel arama sonuçları aracılığıyla teklifinizle alakalı olduğu konusunda onlara daha fazla güven verecektir. Yine, İnceleme Mentions'a benzer şekilde, bu özellik tetiklenirse TO'nun desteklenmesi muhtemeldir.

 

Google Post Mentsions Nedir?

Google Post Mentsions, Google Post içindeki içerikle yapılan bir arama sorgusu arasında bir eşleşme olduğunda haritada ve yerel bulucuda görülebilir.

 

İlk Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Google Post Mentsions, ilk olarak Şubat 2019'da Dave DiGregorio tarafından keşfedildi. O zamandan beri, özellik hala test aşamasında, farklı kullanıcılar için ara sıra görünmektedir.

 

Nasıl Kullanılır?

Hala test aşamasında olduğundan net bir açıklama yapamıyoruz fakat SEO topluluğu bugüne kadar bazı ilginç bulgular sunan bu özellik üzerinde test yapmıştır. Örneğin, aşağıdaki bulgular kaydedildi:

  • Bu özellik yalnızca standart gönderiniz için değil, aynı zamanda Teklifler ve Etkinlikler için de geçerli olan tüm Google Gönderi türleri için geçerlidir.
  • Bir Google Gönderi’nin içeriği, yedi gün geçtikten sonra bile çıkarılabilir.

 

Faydaları Nelerdir?

Tamamen yayıldıklarında bu özellikten iki temel fayda elde edilebilir. İlki, trafiğinize trafik yönlendirmek için CTR’ın yararıdır. Diğer yararı, Google Post'unuz için, “Aramanızla İlgili” bölümündeki listenin en üstüne yerleştirilen anahtar kelime hedeflemesi yoluyla daha fazla görünürlük şansı sağlamaktır.

 

Kaynak: https://searchengineland.com/what-do-the-symbols-mean-in-googles-map-pack-and-local-finder-314295

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?