Online Reklam Yönetimi Neden Gereklidir?


Optimist Hub Team 24/01/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Her geçen gün dijitalleşen dünyada basılı mecralarda ürün veya hizmetlerinizin reklamını yaptığınızda geri dönüş oranları oldukça düşük olmaktadır. Oysa doğru bir bütçe ile; Google AdWords, Facebook Ads gibi online kanallarda; doğru yer ve zamanda hedef kitlenize yönelik reklamlarınızın paylaşabilirsiniz. Böylece marka bilinirliğinizin arttırılması ve etkili geri dönüşlerin hızlıca alınması sağlanabilir. Tüm bu hizmetler Online Reklam Yönetimi kapsamına girmekte ve bu alanda son kullanıcılar ile markaların ‘’Nedir?‘’ soruları artmakta.

Bütün bu online kanalların arasında; öncelikli olarak Google AdWords’a reklam vermenin faydalarını inceleyeceğiz. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google, en büyük gelirini Google AdWords sayesinde elde ediyor. Haliyle şirket; bu konuya büyük ihtimam gösterip ciddiye alıyor.

Günde 1 milyardan fazla insanın kullandığı bir arama motorundan kendinize müşteri çekmek; firmanıza çok ama çok büyük avantaj sağlar. Ayrıca bu kadar büyük bir kitle, çok hızlı sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Google araması yapan kişilerin müşteri olma potansiyeli yüksektir, çünkü zaten sizin alanınızla ilgilenerek aramayı yapmıştır.

Google ADS üzerinden reklam vermek websitenizin trafiğine de katkı sağlayacağı için genel anlamda SEO skorunuzu da pozitif anlamda etkileyecektir. Reklam platformu olarak ADS, satış beklentilerinizi artırma noktasında daha doğru bir seçimdir. Bir tüketici Google üzerinde ürün veya hizmet odaklı arama yaptığında karşısına ilk çıkan sonuçlar Google ADS reklamlarıdır ve pc ya da mobil ekranlarını bu reklam alanı hemen hemen kaplamaktadır. Bu nedenle satışları artırmaya dayalı reklam için ADS, marka bilinirliğini artırma, ürün veya hizmet odaklı reklam için ise sosyal medya reklamları daha doğru bir seçim olacaktır.

Google’a reklam vermenin SEO yapılanmanızda yaratacağı faydalar da gözden çıkarılamayacak kadar büyük. Google ADS (AdWords) sayesinde ziyaretçi hareketliliğini birebir gözlemlemeniz daha kolaylaşır. ADS (AdWords) ile Google Analytics’in ortak çalışabilmesi sebebiyle; reklamınıza kaç kişinin ulaştığının, nerelerden gelip size tıkladıklarının ve ne kadar süre kaldıklarının hesabını kolaylıkla yapabileceksiniz. Sitenize oluşacak talep sebebiyle de arama motorlarında üst sıralarda yer alabileceksiniz. Bu durum rakiplerinizin arasından sıyrılmanızdaki en destekleyici unsur olacaktır.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?