Başa Dönün

Site Dışı (Off Page) SEO Nedir?


Figen Yüzbaşıoğlu 24/01/2018
11/09/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 1 dakikada okunabilir."

Off Page SEO, web sitenizin dış kaynaklardan aldığı her türlü tavsiye ve referans bağlantıları ile tanıtımlarını kapsar. Link oluşturulması, sosyal medya tanıtımları, site tanıtımları gibi web sitenize ait tüm çalışmalar ve backlink çalışmaları site dışı arama motoru optimizasyonunun kapsamına girmektedir.

Site dışı arama yapılırken, web sitenizdeki içerik ve link çıkışları ile doğru orantılı olarak backlink alınması sağlanır. Böylece web siteniz ile site dışındaki paylaşımlarınız birbirleri ile uyumlu olurken, sitenizin arama motorlarında güvenli bir site olarak yer alması sağlanır. Güvenli site olarak kabul gören siteniz arama motoru sıralamasında yukarılarda yer alır, buna bağlı olarak trafik akışınızın artma olasılığı kaçınılmazdır.

Optimist Hub olarak bizler, yapmakta olduğumuz Off Page SEO çalışmaları sayesinde web sitenizin kullanışlı bir web sitesi olmasını sağlarken, arama motorlarında oluşturduğu güven ile sitenizin sıralamalarda daha yukarılarda çıkmasını ve bilinirliğinizin artmasını sağlıyoruz.

Bu makale faydalı mıydı?
 
715 Okunma   194 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir