Maisie Williams’ın Start-up’ı Büyümeye Devam Ediyor


Optimist Hub Team 04/10/2019
12/10/2019 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Game of Thrones dizisinde Arya rolüyle tanınan Maisie Williams’ın geçtiğimiz sene kurduğu start-up’ı Daisie, bir sonraki adımı atmaya hazır. Uygulama şu anda sanatçı ve içerik üreticilerini birbirlerinin projelerinde çalışma imkânı yakalayabilmeleri için bir araya getiren bir sosyal ağ olarak işliyor. Ama Williams’ın arzusu, şimdi de o projelerin hedefledikleri kitlelere ulaşabilmesi.

“Popülarite Odaklı Olmak İstemiyoruz”

Maisie Williams'ın Daisie Start-up'ı

Sanatçı ve içerik üreticileri uygulama üzerinden, tıpkı sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi, bir profil yaratabilecekler. Ama odak noktası hayran veya beğeni toplamaktan ziyade sanatçıların projelerinde (bu bir film, müzik, fotoğraf veya başka herhangi bir sanat projesi olabilir) beraber çalışabilecekleri iş arkadaşları bulabilmeleri.

Oyunculuktan girişimciliğe adım atan Maisie Williams, bir haber sitesine verdiği demeçte Daise uygulamasının neden birçok sosyal medya platformunda karşılaştığımız “popülarite” kaygılarından uzaklaşmaya çalıştığına dair görüşlerini paylaştı.

“Takipçi sayısı kavramını kullanmak istemedik. Bana kalırsa insanları bu tarz ölçütler üzerinden ödüllendirmek oldukça zarar verici olabilir ve sırf popüler olmadığınız için yetenekli de olmadığınız hissi de uyandırabilir ve bu çok yanlış bir durum. Yaratıcı çabalara dair en önemli noktalardan birisi, o işin popüler hale gelmesinin aynı zamanda iyi bir iş olduğu kriterlerini de sağlamaması gerektiğidir; aynı şekilde sırf ortaya koyduğunuz iş birçok insan tarafından beğeni almadı diye muhteşem olmadığı anlamına da gelmemeli.”

“Amacımız Bu İnsanların Hak Ettiğini Alabilmesi”

Start-up, bulunduğumuz yılın ilk ayları itibariyle 100 bin kullanıcıyı aştı ve 2.5 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Daisie şimdiyse tekrardan gözünü yeni hedeflere dikmiş durumda. Williams laf arasında aynı zamanda Daise için bağış toplama sürecinin de başlayacağını ifade etti.

Maisie Williams'ın Daisie Start-up'ına dair verdiği röportaj

© techcrunch

Ardından kısaca sanatçı ve içerik üreticilerinin yolculuklarında bir sonraki adımı atabilmeleri için kurguladıkları planlara dair sorulan sorulara şu yanıtı verdi:

“Aslına bakarsanız şirketimizin katetmek istediği mesafe de bu yönde. Kullanıcılarımızın gerçek müşteriler tarafından talimatlar alıp, ardından o talimatlar ışığında kendi sunumlarını yapıp hayata geçirebilecekleri ortaklıklar kurmak istiyoruz ve elbette ki, bu bağlamda bütçe konusu da büyük bir yer tutuyor; zira yaratıcı endüstrilerde yaptığın işin karşılığını almak maalesef hâlâ bir sorun teşkil ediyor.”

Williams ardından, “Şu anda muhteşem projeler üreten ve giderek yükselen inanılmaz bir topluluğa sahibiz. Ama bunları gerçek hayata aktarabilmek, bu insanlara para kazanabilecekleri gerçek işler ve ortaklıklar bulabilmek asıl varmak istediğimiz nokta.” ifadelerini kullandı.

İleri Okuma Kaynağı:

https://techcrunch.com/2019/10/03/maisie-williams-startup-daisie-is-preparing-for-new-partnerships-funding/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?