Kripto Paraya Duyulan Güven Neden Azaldı?


Optimist Hub Team 21/08/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Kripto Paralar

Kripto paralar 2017 yılında inanılmaz yükselişe geçmişti. 2018 yılındaysa sert düşüşler yaşadı. Bu ani yükseliş ve düşüler kripto paralara olan güveni epeyce sarsmıştı. Fakat geçtiğimiz haftaki düşüşün birçok farklı nedeni var.

Kripto Paraya Duyulan Güven Neden Azaldı?Bitcoin ile düşüşe geçen kripto paralardan dolayı Ethereum da etkilendi. Hatta bu yılın en düşük seviyesine geriledi. Geçtiğimiz günlerde yüzde 17 civarı düşüş yaşadı. Bu milyar dolarlar değerinde bir kağıt para zararına eşittir. Ethereum’un değeri 266 dolar civarlarında. 14 Ağustos 2017’de ise 304 dolardı. Ethereum mayıs ayının başında en yüksek değeri olan 808 doları görmüştü. Değerindeki ani düşüşler diğer kripto para birimlerine olan güveni de etkiledi.

Ethereum’un 300 doların altına düşüşü kripto topluluğunda yeni bir tartışma yarattı. Ethereum, Bitcoin’in üstünde bir gelişim platformu olarak görülüyordu.  Gerek uygulamaları, gerekse sistemiyle…  Piyasada bu kadar güven veren bir para biriminin bu kadar hızlı etkilenmesi hiç normal değil. Uzmanlar ise “değeri istikrarlı olmalı” diyor. Bu istikrarsızlık Bitcoin’i ve Ethereum’u olanların paralarını satmasına neden oldu. Bu dengesizlik yatırımcıları da korkutuyor. Burada bir noktaya daha değinmek gerek; verilere baktığımızda kripto paraların birçoğunun uzun vadede kazanç sağladığını söyleyebiliriz. Görünen o ki, Kripto paralar 2018 yılında daha da büyük sınavlar vermeye devam edecek.

Keza doları, Euroyu bile çözümlemekte zorluk yaşayan uzmanların kripto paradaki dalgalanmayı çözebilmeleri çok zor gibi gözüküyor…

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

2 yorum

  1. tanju

    yaptığı birikimi kripto paraya yatırıp voli vurmak isteyenler için gayet bilgilendirici bir yazı olmuş. ellerinize sağlık.

  2. Öncelikle ilginiz için teşekkür ederiz Burak Bey. Kripto paralar ile alakalı yeni yayınladığımız içeriği de okumanızı öneririz. https://www.optimisthub.com/facebook-libra.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?