Instagram Görüntülü Konuşma Dönemi Başladı!


Optimist Hub Team 27/06/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Çok kısa bir süre önce IGTV ile kullanıcılarına 1 saatlik yayın yapabilme olanağı sunan Instagram, şimdi de görüntülü konuşma özelliğini aktif etti. Dünyada 1 milyar kullanıcısı olan uygulama hem bireysel hem de çoklu konuşma deneyimi sunuyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte arkadaşlarınızla grup kurup, aynı anda konuşabileceksiniz!

Görüntülü Konuşma Nasıl Kullanılıyor?

Hem bireysel hem de grup konuşmalarına olanak sağlayan bu özelliğe DM üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Sağ üst köşede yer alan video kamera butonuna tıklayarak görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz. Arama esnasında ekranda belirecek kamera döndürme özelliği ile hem yüz yüze konuşabilir hem de kamerayı çevirerek çevrenizi de gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu Güncelleme Ne Anlama Geliyor?

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram’ın, getirdiği yeni güncellemeyle birlikte kulanım alanını biraz daha genişletme çabasına girdiğini söyleyebiliriz. Elbette bu girişimin bir amacı var. Instagram, farklı uygulamaların en çok tutan özelliklerini bünyesine ekleyerek pastadaki en büyük payın sahibi olmaya çalışıyor diyebiliriz.

 

Instagram'da Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen ve bu özelliğin sinyallerinin verildiği F8 konferansında 4 arkadaşınızla aynı anda konuşabilme özelliğinin olduğu belirtilmişti. Bu yeni özelliği kullanabilmek için iOS ve Playstore üzerinden uygulama güncellemesi yapmanız gerekmektedir.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

2 yorum

  1. selçuk

    instagram çoklu foto koyma, canlı yayın, kalıcı hikaye derken bu özelliğiyle de neden içinde en uzun süre vakit geçirilen uygulamaların en başında geldiğini anlatıyor. Eminim platform yeniliklerine hız kesmeden devam edecek ve bizi şaşırtmayı sürdürecektir. Ellerinize sağlık, akıcı bir yazı olmuş.

  2. Teşekkürler Selçuk Bey, “Instagram Hesabınızı Arama Motorlarına Göre Optimize Etmenin Yolları” başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz. https://www.optimisthub.com/instagram-hesabinizi-arama-motorlarina-gore-optimize-etmenin-yollari.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?