Başa Dönün

Instagram Görüntülü Konuşma Dönemi Başladı!


Osman Yıldırım 27/06/2018
12/08/2018 Tarihinde Güncellendi


Çok kısa bir süre önce IGTV ile kullanıcılarına 1 saatlik yayın yapabilme olanağı sunan Instagram, şimdi de görüntülü konuşma özelliğini aktif etti. Dünyada 1 milyar kullanıcısı olan uygulama hem bireysel hem de çoklu konuşma deneyimi sunuyor. Bu yeni güncellemeyle birlikte arkadaşlarınızla grup kurup, aynı anda konuşabileceksiniz!

Görüntülü konuşma nasıl kullanılıyor?

Hem bireysel hem de grup konuşmalarına olanak sağlayan bu özelliğe DM üzerinden ulaşabiliyorsunuz. Sağ üst köşede yer alan video kamera butonuna tıklayarak görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz. Arama esnasında ekranda belirecek kamera döndürme özelliği ile hem yüz yüze konuşabilir hem de kamerayı çevirerek çevrenizi de gösterme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu güncelleme ne anlama geliyor?

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram’ın, getirdiği yeni güncellemeyle birlikte kulanım alanını biraz daha genişletme çabasına girdiğini söyleyebiliriz. Elbette bu girişimin bir amacı var. Instagram, farklı uygulamaların en çok tutan özelliklerini bünyesine ekleyerek pastadaki en büyük payın sahibi olmaya çalışıyor diyebiliriz.

 

Instagram görüntülü konuşma dönemi başladı

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen ve bu özelliğin sinyallerinin verildiği F8 konferansında 4 arkadaşınızla aynı anda konuşabilme özelliğinin olduğu belirtilmişti. Bu yeni özelliği kullanabilmek için iOS ve Playstore üzerinden uygulama güncellemesi yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale faydalı mıydı?
 
778 Okunma   196 Beğeni

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir