Başa Dönün

E-Ticaret Sitesinin Kritik Noktaları


Figen Yüzbaşıoğlu 25/01/2018
27/10/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 4 dakikada okunabilir."

Fonksiyonel bir E-ticaret sitesi açmak ve kurmak için zaman, emek ve para harcadınız. Beklediğiniz büyük gün nihayet geldi. Ancak, “Başla!” düğmesine basmadan önce tekrar düşünün – web siteniz yayına açılmak için tamamen hazır mı?

Mağazanızın Sitesini Açmadan Önce Her Zaman İki Kez Kontrol Etmeniz Gereken Birkaç Temel Parametre
E-ticaret sitesinin kritik noktalarıBir web sitesini yayına açmak, bir takım farklı değişkenlerle uğraşırken stresli olabilir. Bir web sitesinin geliştirilmesi ve yayına sunulması sırasında sitedeki kırık bağlantılar, dilbilgisi / yazım hataları veya yükleme süresi vb. gibi birçok şeyi gözden kaçırmak çok kolaydır. İyi bir işlevsel web sitesi kolayca satışlarınızı sürdürebilir ve geliri artırabilir Ancak işlevsel olmayan bir web sitesi, müşterilerinizi uzaklaştırmak için bir sebep olabilir.

 

Görünür, Özgün ve Kaliteli İçerik Önemlidir

Sitenizde çevrimiçi mağazanızı süsleyen harika bir düzen ve grafikler olsa bile, sitenizin kaliteli içeriği yoksa, sitenize koyduğunuz tüm çaba israf olur. İçerik, başarılı bir e-ticaret mağazasının anahtarıdır. Hiçbir şey, dilbilgisi veya yazım hataları ile dolu bir mağaza sitesine sahip olmaktan daha amatör gözükmez. Bu nedenle, hataları, biçimlendirme sorunlarını, tutarsız metin boyutunu ve metin hizalamasını düzeltmek için içeriği birkaç kez kontrol etmek çok önemlidir. Hiç kimse uzun metinleri okumayı sevmediğinden ürün açıklamalarının çok uzun olmadığından emin olun. Büyük bir paragrafı daha küçük paragraflara bölmek önemlidir.

Sitenizin düzeninde, grafikleriniz ve beyaz alan arasında doğru bir oran kullanıcının web sitenizin içeriğine odaklanmasını kolaylaştırır. Çok fazla reklam, afiş, düğme, ürün resmi veya simge kolayca web sitenizi ağırlaştırabilir.

 

Web sitenizi kullanıcı dostu yapan faktörlere özen gösterin!

Web sitenizi kullanıcı dostu yapmak için görsel açıdan iyi görünmesi önemlidir. Renklerin siteyle bir harmoni oluşturması gerekmektedir. Birçok web tasarımcısı, iş logosunda kullanılan renkleri kullanarak renk temasını tutarlı tutmayı sever. Metninizi okunabilir hale getiren renklerden faydalanmak ve çevrimiçi kitleyi içeriği okurken başlarına eğdirmeye veya onlara bir baş ağrısı yaşatmaya zorlamamak her zaman iyi bir tasarım uygulamasıdır. Tasarımınızda kontrastın iyi kullanılması, web sitenizi her zaman daha profesyonel hale getirir. Metin, web sitenizin çok önemli bir parçasıdır. Web sitenizi bilgilendirici hale getirmek ve online ziyaretçinin sorularını cevaplamak için oradadır. Yazı tipi rengi, okunabilirliğin kolaylığı açısından oldukça önemlidir. Hatalardan kaçınmayı deneyin: Mavi arka planda sarı veya floresan renk kullanırken metnin okunması zorlaşır.

 

SEO Stratejinizi Belirleyin

Bu muhtemelen çevrimiçi bir iş dünyasındaki en yaygın hatalardandır. Site sahibi arama motoru optimizasyonuna (SEO) odaklanmamakla birlikte, e-ticaret sitesini Google, Bing ve Yahoo gibi tüm arama motorlarında No.1 konumuna getirecek bir mucize beklemektedir. Arama motorları, işletmelerin ürünlerini veya hizmetlerini hedef müşterilerine sunduğu en yaygın araçtır. E-ticaret sitenizin sıralaması bir işletme sahibi olarak sitenizi çeşitli arama motorları için ne kadar iyi optimize edildiğine dayanır. Bunu nasıl başaracağınızı bilmiyorsanız, profesyonel yardım almak oldukça önemlidir.

 

Sitenizi yayına almadan mutlaka kontrol edin!

  • Şirket adresinizi ve iletişim bilgilerinizi doğru şekilde yayınladığınızdan emin olun.
  • Tarayıcılar arası uyumluluğu kontrol edin.
  • Web sitenizin duyarlı olduğundan emin olun.
  • HTML / CSS’nin doğru şekilde doğrulanmış olduğundan ve betik hataları olmadığından emin olun.
  • Yerinde bir favicon bulunduğundan emin olun.
  • Web analitiği / verilerini yakaladığınızdan emin olun.

Kaynak: Nopcommerce Blog (https://www.nopcommerce.com/blog.aspx)

Bu makale faydalı mıydı?
 
796 Okunma   175 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir