E-Ticaret Sitesinde Her Ürün Sayfasının Sahip Olması Gereken Özellikler


Optimist Hub Team 24/01/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


‘’İlk izlenim’’ potansiyel müşterilerinizi etkilemek ve sipariş vermeleri konusunda cesaretlendirilmeleri için çok önemlidir. Çoğu zaman online işletmeler ana sayfaları için çok zaman harcarlar ve sitelerinin geri kalanına daha az dikkat ederler. Evet, ana sayfa ilk açılış sayfasıdır ve her zaman öncelik verilmelidir. Ancak, online alışveriş yapan kullanıcıların müşteriniz olmalarını sağlamak için ürün sayfası da aynı derecede önemlidir. Nedeni ise oldukça basit; ürün sayfası web sitenizin “Şimdi satın al” düğmesinin bulunduğu alandır.

Her Ürün Sayfasının Sunması Gereken Bazı Önemli Özellikler

Ürün Görüntülerinin Kalitesi

Müşteriler fiziksel bir mağazaya girdiklerinde; satın almadan önce ürüne farklı açılardan bakmak, ürüne dokunmak, onu koklamak ve hissetmek isterler. Online alışveriş yapan birisinin herhangi bir şey satın alırken ürünle etkileşim kurabilmesini sağlayan tek kaynak ürünle ilgili görsellerdir. Online mağaza sahipleri, ürün görsellerini ön plana çıkarmak için farklı araçlar sunan bir e-Ticaret yazılımı kullanmalıdırlar. Sonuçta görseller ürünlerinizi daha çekici hale getirirse, online alışveriş yapan müşteriler sizden satın alma konusunda daha emin olacaklardır. Teknik düzeyde, ürün görselleriniz net olmalıdır. Çünkü görsellerin boyutu ve kalitesi, müşterinizin ürünlerinizi nasıl gördüğüyle doğrudan ilgilidir.

Ürün İncelemeleri

Ürün incelemeleri içlerinde pozitif olmayanları barındırsa bile online işletmeler için mükemmellerdir. Müşteriler, inceleme yazan insanların kendilerine bir şey satmaya çalışmadıklarını düşünürler. Ürün incelemelerinin dürüst ve kişisel deneyimlere dayandığını hissindedirler. Her müşteri, zor kazandığı parayı iyi bir ürün için harcamak istemektedir. Ürün incelemeleri, müşterilerinize ürünleriniz ile ilgili tarafsız fikir verirler. Çoğu durumda bir müşteri ürününüze %100 güven hissetmezse; olumlu değerlendirmeler kesinlikle müşterinizin fikrini değiştirir ve “Satın Al” düğmesini tıklamaya motive eder.

Ürün Karşılaştırması

Müşterilerinize özellikleri açısından farklı ürünleri karşılaştırma seçeneği sunmak, alışveriş deneyimini geliştirmek için mükemmel bir yoldur. Müşteriler, ürünleri bir çok sayfada ileri – geri giderek karşılaştırmak yerine yan yana karşılaştırmayı oldukça ilginç ve kullanışlı bulduklarından; bu kesinlikle daha fazla satışa neden olmaktadır.

İstek Listesine Ekle Düğmesi

Müşterilerinize alışveriş sepetinin parçası olarak bir istek listesi özelliği sunmak, sitenize sadakat kurmanın harika bir yoludur. Online mağazanızda yer alacak olan bir istek listesi; alışveriş yapan kişilerin arzuladıkları ürünlerin listesini ve gelecekteki satın alımlar için tercihlerini oluşturmalarını sağladığı için; akıllı bir şekilde müşterileri ile etkileşime girmelerini sağlar. Müşterilerinize ait istek listelerini arkadaşlarına ve ailelerine e-postayla göndermelerinin bir yolunu sunmak, online alışverişi keyifli hale getirmenin hoş bir yoludur. İstek listesini eşsiz bir bağlantıyla paylaşılabilir kılmak iyi bir fikirdir, böylece e-posta gibi farklı kanallar veya sosyal medya siteleri üzerinden kolayca paylaşılmasını sağlayabilirsiniz.

Diğer Önemli Özellikler:

• Ürünle ilgili tüm bilgileri sağlayan iyi bir ürün açıklaması
• Ürün demoları veya videolar - Birçok müşteri, ürünün kullanımını görselleştirdiği için çok yararlı buluyor
• Canlı sohbet
• Arkadaşına e-posta olarak gönder düğmesi

Kaynak: (https://www.nopcommerce.com/blog.aspx)

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

1 yorum

  1. Emrullah Şimşek

    Müşteri deneyimi açısından aydınlatıcı bir yazı olmuş. Emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?