Xbox’dan Yeni Abonelik Türü


Optimist Hub Team 16/05/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Microsoft Xbox Tüm Erişim Aboneliğini Duyurmak Üzere

Microsoft, Xbox blogunda Xbox All Access'i duyuran bir haber yayınladı. Ancak, Microsoft'un
bu duyurusundan önce birden fazla haber sitesi bu haberi duyurmuştu. Artık yenilik ortaya çıktığına göre, Microsoft'un yeni donanım ve yazılım aboneliği gerçek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde Microsoft'un yeni bir abonelik duyuracağı söylentileri teknoloji kulislerinde konuşuluyordu. Microsoft, konsol, Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass’i içeren Xbox All Access'i (Tüm Erişim Aboneliği) ABD’de başlatıyor.

Bir Xbox One S ile ayda 22 dolar ya da ayda 35 dolar karşılığında Xbox One X arasında seçim yapabilirsiniz. (ABD rakamları). 24 ay boyunca ödeme yaptıktan sonra abonelik durur ve konsol sizin olur. Daha sonra, Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass için ödeme yapmaya devam edebilir veya aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz.

130 Dolar Tasarruf

Şöyle bir hesaplarsak: Şu anda yaklaşık 299 dolar karşılığında bir Xbox One S satın alabilirsiniz. Xbox Live Gold, çok oyunculu oyunları oynamanıza ve yılda 60 dolar ücretsiz oyunlara erişmenize izin verir. Xbox Game Pass, 100'den fazla oyundan oluşan bir kitaplıktan oyunlarınızı ayda 9,99 dolara indirmenize ve oynamanıza izin verir. Yani video oyunları için bir çeşit Spotify diyebiliriz.

Bir konsol satın alır ve iki yıl boyunca abone olursanız yaklaşık 659 dolar ödersiniz. Bir Xbox ‘Tüm Erişim Aboneliği’ 130 dolar tasarruf etmenizi sağlıyor. Bu iki hizmete zaten abone olmayı planlıyorsanız, iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Xbox Game Pass'ı gerçekten önemsemediyseniz, bir konsolu normal şekilde satın almaktan daha fazlasını ödersiniz.

Xbox One X'in şu anda fiyatı 499 dolar. Eğer iki yıllık Xbox Live Gold ve Xbox Game Pass eklerseniz, totalde 859 dolar olur. Xbox One X ile Xbox All Access'in iki yıl maliyeti 840 dolar. Yani Xbox One X ile ilgileniyorsanız bu iyi bir anlaşma değil.

Bu yeni teklifle Microsoft, oyun stratejisini aboneliklere kaydırmak istediğini gösteriyor. Her birkaç yılda bir konsol satın almak, hepsi bir arada bir Xbox aboneliği satın almak kadar kazançlı olmaz. Abonelikler müşteri sadakatini artırır ve öngörülebilir yinelenen gelir oluşturur.

Daha da önemlisi, oyun konsolları sonsuza dek sürmeyecek. Bir noktada, oyunlar buluttaki pahalı sunucularda çalışacak ve bir servise abone olacaksınız. Söylentiye göre Microsoft, buluttan oyun akışı yapmak için düşük güçlü bir sistem başlatmaya hazırlanıyor. Microsoft'un Xbox All Access ile ilgili düşündüğü şey şimdilik bu gibi…


Kaynak Linki: https://techcrunch.com/2018/08/27/microsoft-is-about-to-announce-xbox-all-access-subscription/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?