Başa Dönün

Stratejik Marka Danışmanlığı Neleri Kapsar?


Figen Yüzbaşıoğlu 24/01/2018
28/08/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 3 dakikada okunabilir."

Günden güne hızla değişen pazar ve rekabet koşullarında, ayakta kalmak ve tüketicinin hayatında yer almak istiyorsanız markalarınıza yaptığınız yatırımlar çok önemlidir. Aksi halde, maalesef ya yok olursunuz ya da yatırımınızın karşılığını alamazsınız. Başarılı markalar yaratmak ve başarınızı sürdürülebilir kılmak, değişen pazar ve rekabet koşullarına uyum sağlayabilmek ve avantaj elde edebilmek için markanızın stratejik yönetim süreçlerini çok iyi bilmeniz gerekir.

Brand Consultant olarak da tanımladığımız Stratejik Marka Danışmanlığı; kurum değerlendirmenizin yapılmasının ardından, ürün veya hizmetlerinizin pazardaki konumuna bakılması, pazar analizi ve marka çalışmalarınızın yapılması, marka değerinizin arttırılması gibi süreçleri kapsar.

Stratejik Marka Danışmanlığı Nedir ve Nasıl Yapılır?Marka danışmanı, tüketicinin ve pazarın nabzını tutarken, beklenti ve tercihleri analiz eder. Almış olduğu stratejik kararlarla marka ve tüketici arasında bir ilişki kurar, markanın mesajının tüketiciye ulaşmasını sağlar.

İmajımızı, nasıl giyim tarzımız, konuşma biçimimiz ve mizacımız belirliyorsa, markalar için de aynı durum geçerlidir. Bir marka yaratma sürecinde markanın konumlandırmasından, sesleneceği dile kadar her detay ince ince düşünülür ve bu markanın tüm kurumsal kimliğine tesir eder. Hedef kitlenin analizi, markanın hikayesi gibi detaylar marka danışmanlığı süreci boyunca en doğru kimliğin oluşturulmasında oldukça etkili etmenlerdir. Marka danışmanlığı yalnızca bir kere yapılan bir hizmet değildir. Ajans olarak müşterilerimize marka danışmanlığı verirken bunun devamlılığına çok önem veriyoruz. Marka kimliği oluştururken verdiğimiz hassasiyeti kimliğin sürdürülebilirliği için de veriyor; marka için oluşturulacak dijital yol ve sosyal medya stratejileri için de devam ettiriyoruz. çünkü bir marka imajının oluşabilmesi için devamlılık ve tutarlılık şarttır. Bu bilinçle attığımız ilk adımdan markanın tüm iletişim süreçlerine dokunuyor, en doğru marka konumlandırması için çalışıyoruz.

Optimist Hub olarak bizler; hedef kitle ve pazar hakkında genel analizleri yaptıktan sonra yeni trendler ve dalgalanmaları da göz önünde bulundurarak sizler ve markanız için en doğru rotayı belirler, sürekli takip ve çalışma ile yaratılan olumlu etkileşimin sürdürülmesini sağlarız.

Bu makale faydalı mıydı?
 
807 Okunma   192 Beğeni

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir