Google Wear Os Güncellendi


Optimist Hub Team 11/05/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Google’ın Wear OS'u Yeni Bir Görünüme Kavuştu

Wear OS, (Google'ın Android Wear adı verilen akıllı saat işletim sistemi) bugün yeni bir görünüme kavuşuyor. Google, yeni görünümün size bilgiye daha hızlı erişim ve daha proaktif yardım sağlamadığını söylüyor. Google Fit'in yeniden tasarlanmasıyla uyumlu olarak, Wear OS artık Android uygulamasıyla aynı türde bir sağlık koçluğu da sağlıyor.

Wear’ın yeni görünümünün detaylarına bakacak olursak: örneğin, bir kerede birden çok bildirimi hızlıca kaydırabileceğinizi söylemek mümkün. Önceden, bir bildirim kartından diğerine geçmek zorunda kalırdınız. Bu da zaman alıyordu. Küçük bir sorun gibi gözükse de gerçekten de büyük bir zorluktu. Bir çok kullanıcı bu durumdan şikayetçiydi. Yeni bildirimler, daha önce olduğu gibi özet akışını yukarı kaydırarak geliyor. Yanıtlamak veya başka bir işlem yapmak istiyorsanız, bu seçenekleri açmak için bildirime dokunmalısınız.

Wear OS biraz da olsa Google Now (Google tarafından geliştirilen akıllı kişisel asistan) yerine geçiyor gibi. Sağa hızlıca kaydırın ve Google Asistan, hava durumunu, uçuş durumunuzu, otel bildirimlerini veya diğer yakın olayları size gösterecektir. Diğer Asistan destekli arayüzlerde olduğu gibi, Google da zamanlayıcıları ayarlama gibi diğer Asistan özelliklerini keşfetmenize yardımcı olmak için bu alanı kullanacaktır. Wear OS’un geliştirilmesinde katkıları bulunan Ürün Yönetimi Direktörü Dennis Topper, insanların gerçekten önemsedikleri bilgilere erişmekte zorlanmayacaklarını ve basit bir eylemle istediği şeylere ulaşabileceklerini ifade etti. Ee bir akıllı saatten beklediğimiz de tam olarak buydu. Hayatımızı kolaylaştırması…

Google Fit'e gelince, Wear OS'nin Android uygulaması olarak Hear Points ve Move Minutes ile aynı daire tasarımını uyarlaması şaşırtıcı değil. Yuvarlak Wear OS saatinde, bu tasarım aslında oldukça iyi görünüyor.  Bu, önceki sürümlerden çok da farklı olmasa da, kesinlikle Wear OS kullanarak yaşamınızı biraz daha kolay hale getiren yaşam kalitesi iyileştirmelerinden bahsediyoruz.

Satın alabileceğiniz en iyi 5 akıllı saati sizler için derledik:


1- Apple Watch Series 3
“Daha duyarlı bir Siri deneyimi. Her zamankinden daha aktif, motive ve bağlantıda kalmanızı sağlayacak özellikler…”

2- Samsun Gear S3,
“Gerçek anlamda analog bir saatin görünümüne sahiptir; Bezeli döndürdüğünüzde ihtiyacınız olan tüm uygulamalara doğrudan ulaşabilirken, Dahili GPS ve hoparlör gibi bir çok özelliğe de Gear S3 sayesinde kolaylıkla erişebilirsiniz.”

3- Fitbit Charge 3
“Vücudunuzu tanımanıza ve sağlığınızı anlamanıza yardımcı olur. Böylece kendinizi geliştirmek için harekete geçebilirsiniz"

4- Polar M200
“Polar M200, tümleşik GPS ve 7/24 etkinlik izleme özelliğine sahip, bilekten kalp atış hızı ölçümü yapan su geçirmez bir koşu saatidir.”

5- Xiaomi Amazfit Pace
“Koşularınızı takip etmenizi kolaylaştıran model; mesafeyi, zamanı, rakımı, maksimum ve ortalama hızınızı hesaplayarak sizi bilgilendiriyor. Zamana bağlı aktiviteleriniz için kronometre ve zamanlayıcı uygulamaları bulunuyor.”

Kaynak Linki: https://techcrunch.com/2018/08/29/googles-wear-os-is-getting-a-new-look/

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?