Google Drive Yerini Google One’a Bırakıyor


Optimist Hub Team 08/06/2018
23/09/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Google’ın dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip bulut sistemi elveda demeye hazırlandığını açıkladı. Kısa bir süre önce bu değişim haberini duyuran yetkililer Google Drive’ın yerini aynı özelliklere sahip Google One’ın alacağını duyurdu. Milyonlarca kullanıcısının depolama ihtiyacını 15 GB.'a kadar ücretsiz karşılayan Drive, dünyada en çok kullanılan bulut sistemlerinden biridir. Peki bu değişimle birlikte mevcut drive kullanıcılarının hayatında neler değişecek? Hiçbir şey!

Google One ile aslında hayatımızda hiçbir şey değişmeyecek. Drive kullanıcıları herhangi bir değişiklik yapmadan, sistem onları otomatikman One altyapısına geçirecek ve hayatlarına One kullanıcısı olarak devam edecekler.

Google Drive Google One Oluyor

Peki Google One’ın Google Drive’dan Nasıl Bir Farkı Olacak?

Drive’la aynı bulut sistemine ve özelliklerine sahip One’da en önemli fark ücretler konusunda yaşanacağı bildirildi. Drive’da 1 TB. depolama alanı 9,99 dolar iken bu fiyata One’da 2TB’lık alan alınabilecek. Mevcut 1 TB. drive kullanıcıları ise sisteme ek ücret ödemeden 2 TB. olarak devam edecek. Açıklanan diğer paketler ise şöyle:

 

100 GB.- $1,99

200 GB. - $2,99

 

One’da olacak bir yenilik de büyük şirketlerin depolama alanı ihtiyaçlarını da karşılayabilmek için 30 TB.’lık seçeneğin olması. One’la birlikte gelecek yenilikler bunlarla kısıtlı değil tabii ki. Spotify’da olduğu gibi depolama alanı aile içinde 5 kişiye kadar paylaşılabilecek. Herkesin ayrı account’ı olacak ve herkes kendi bulut sistemini kullanabilecek.

Google One’ın Google Drive’dan ayrıştığı bir diğer nokta ise uzman desteği. Oluşabilecek sorunlar karşısında Google destek ekibine artık bir tıkla ulaşabileceksiniz.

Google'ın bu değişiminin çok yakında başlaması bekleniyor. Pilot bölge olarak da değişimin Amerika'dan başlaması sonrasında tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

3 yorum

  1. murat yetim

    Adamların çalışma sistemine hayran kalmamak mümkün değil, hem sistemi iyileştiriyorlar hemde daha cazip hale getiriyorlar. Bunu yaparken kimseyi mağdur etmeden yapıyorlar. Helal olsun.

  2. burak

    İcloud hacklenmesinden sonra birçok apple kullanıcısı google drive’a geçmişti, google drive’ın adının hiçbir skandala karışmaması ve google one gibi yaptığı küçük inovatif adım, adını bu alanda zirveye taşıyacak hiö şüphesiz. ellerinize sağlık.

  3. Doğru tespit; platfomlar arası Cloud yarışı oldukça agresif bir şekilde sürüyor fakat, örneğin 2TB 29 TL iken 10 TB aboneliğin 290 TL olması gerçekten insanı irite ediyor. Büyük datalara sahipseniz, devamında maliyetler sizleri zorlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?