Başa Dönün

Google Drive Yerini Google One’a Bırakıyor


Osman Yıldırım 08/06/2018
12/08/2018 Tarihinde Güncellendi


Google’ın dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip bulut sistemi elveda demeye hazırlandığını açıkladı. Kısa bir süre önce bu değişim haberini duyuran yetkililer Google Drive’ın yerini aynı özelliklere sahip Google One’ın alacağını duyurdu. Milyonlarca kullanıcısının depolama ihtiyacını 15 GB.’a kadar ücretsiz karşılayan Drive, dünyada en çok kullanılan bulut sistemlerinden biri. peki bu değişimle birlikte mevcut drive kullanıcılarının hayatında neler değişecek? Hiçbir şey!

Google One ile aslında hayatımızda hiçbir şey değişmeyecek. Drive kullanıcıları herhangi bir değişiklik yapmadan, sistem onları otomatikman One altyapısına geçirecek ve hayatlarına One kullanıcısı olarak devam edecekler.

google drive google one oluyor

Peki Google One’ın Google Drive’dan nasıl bir farkı olacak?

Drive’la aynı bulut sistemine ve özelliklerine sahip One’da en önemli fark ücretler konusunda yaşanacağı bildirildi. Drive’da 1 TB. depolama alanı 9,99 dolar iken bu fiyata One’da 2TB’lık alan alınabilecek. Mevcut 1 TB. drive kullanıcıları ise sisteme ek ücret ödemeden 2 TB. olarak devam edecek. Açıklanan diğer paketler ise şöyle:

 

100 GB.- $1,99

200 GB. – $2,99

 

One’da olacak bir yenilik de büyük şirketlerin depolama alanı ihtiyaçlarını da karşılayabilmek için 30 TB.’lık seçeneğin olması. One’la birlikte gelecek yenilikler bunlarla kısıtlı değil tabii ki. Spotify’da olduğu gibi depolama alanı aile içinde 5 kişiye kadar paylaşılabilecek. Herkesin ayrı account’ı olacak ve herkes kendi bulut sistemini kullanabilecek.

Google One’ın Google Drive’dan ayrıştığı bir diğer nokta ise uzman desteği. Oluşabilecek sorunlar karşısında Google destek ekibine artık bir tıkla ulaşabileceksiniz.

Google’ın bu değişiminin çok yakında başlaması beklenitor. Pilot bölge olarak da değişimin Ameraka’dan başlaması sonrasında tüm dünyaya yayılması bekleniyor.

Bu makale faydalı mıydı?
 
1010 Okunma   198 Beğeni

1 yorum

  1. murat yetim

    Adamların çalışma sistemine hayran kalmamak mümkün değil, hem sistemi iyileştiriyorlar hemde daha cazip hale getiriyorlar. Bunu yaparken kimseyi mağdur etmeden yapıyorlar. Helal olsun.

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir