Başa Dönün

Gizli İçerik ve Bağlantılar


Figen Yüzbaşıoğlu 24/01/2018
06/10/2018 Tarihinde Güncellendi


"Bu yazı 3 dakikada okunabilir."

Gizli içerik ve bağlantılar nelerdir?

• Web sayfası kullanıcıları için neredeyse görünmez veya tamamen görünmeyen basit metin biçimidir.
• Gizli içerik, arama motorunu aldatarak spam oluşturma şeklidir.

Bunlar  Google tarafından kolaylıkla fark edilir ve bunların kullanımı web siteniz için yararlı değildir. Web siteleri, aldatma yöntemini kullanırlarsa Google dizininden kaldırılabilir .

Birkaç yıl önce, arama motoru sonuçları yalnızca bir web sayfasındaki kelimeler tarafından belirlendiği için, birçok kişi sıralamalarını yükseltmek için onlarca veya yüzlerce kelimeyi sayfalarına gizlemeye başladı. Buna “anahtar kelime doldurma” adı verildi. Bu yöntem artık çalışmamasına rağmen insanlar hala bunu denemektedir.

Gizli içerik

Kullanıcı tarafından görünmeyen herhangi bir metindir. Bu aldatma tekniği, artık sıralamalarınıza yardımcı olmaması nedeniyle yaygın değildir. Gizli metin, arka plan veya sayfa ile aynı renkte olan, kullanıcılara görünmez kılınmış; ancak arama motoru örümcekleri tarafından halen görülebilen web sayfasındaki kelimelerdir.
Metni saklamak için pek çok farklı yöntem vardır. Bu yönergeyi izlediğinizden emin olmak istiyorsanız, tüm metinlerin ve bağlantıların bir kullanıcı tarafından açıkça görülebildiğinden emin olun.
Tasarım nedeni ile neredeyse arka planla eşleşen bir metin rengine sahip olmak, bir web yöneticisini etkileyebilir. İstem dışı bir şekilde bu kılavuzun ihlal edilmesine neden olabilir, web sitenizin daha güvensiz görünmesine ve bazı durumlarda sitenizin Google dizininden kaldırılmasına neden olabilir.

Gizli bağlantılar

Gizli bağlantılar, bir web sayfasının gizli metninde bir bağlantı içerdiğinde bulunur.

Ana kavram

Web sayfanızdaki tüm metinler ve bağlantılar bir kullanıcı tarafından açıkça görülmelidir.

Gizli içerik ve bağlantılar nasıl kontrol edilir?

Bir web sayfasının tüm öğelerini görmenin en hızlı yolu, bir web sayfasını görüntülerken klavyenizdeki “a” tuşunu ve “kontrol” tuşunu aynı anda basılı tutmaktır. Bu sayfadaki tüm metinleri (gizli metin dahil) vurgulayacaktır. Bu, tarayıcınızın üst kısmındaki menüden “düzenle”yi ve daha sonra “tümünü seç” i seçerek de başarılabilir.

Kaynak: varvy.com (https://varvy.com/)

Bu makale faydalı mıydı?
 
898 Okunma   172 Beğeni

Önerilen Yazılar

Görüşleriniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir