Optimizasyon ve Danışmanlık Çözümleri


Osman Yıldırım 24/01/2018
25/12/2018 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


İnternet teknolojilerindeki baş döndürücü gelişmeler ve her an algoritma güncelleyen arama motorlarının varlığı, kurumsal kimliğinizin bir parçası olan ve hedef kitlenize ulaşmanızı sağlayan web sitenizin de sürekli olarak optimize edilmesini gerekli kılar. Ayrıca web sayfalarınızın SEO dostu kalabilmesi için, arama motorlarındaki algoritma güncellemeleri doğrultusunda yazılım altyapısındaki parametrelerinizin de güncellenmesi gerekir.

Optimizasyon konusundaki en büyük yanlış anlaşılma; sadece meta tag ayarlamanın yeterli olacağının düşünülmesi veya ilerleyen zamanlarda buna dönülmesidir. Bu zaman içinde hem para kaybına, hem de sitenizin spam yemesine sebep olabilir. Optimizasyon bununla sınırlandırılamayacak kadar geniş ve parametreleri oldukça fazla olan kompleks bir iştir.

Arama motoru optimizasyonu bilgi ve çalışma ister. Profesyonel olmayan kişilerin elinde size sadece zarar olarak geri döner. Her şeyden önemlisi sabır istemektedir. Google’da birinci sayfada görülmeye giden süreç, hiç de kolay değildir. Bunun için yoğun bir profesyonelliğin özverili bir çalışmayla buluşması gerekir.

Her arama motorunun kendine göre kriterleri ve parametreleri vardır. Tabi bunun yanında, ortak standartlar da belirlemişlerdir. Optimizasyonunuzu hangi arama motoruna ve hangi sonuçlara göre yaptığınızın bilincinde olmak zaman ve para kaybını engelleyecektir.

Web sitenize olan trafik akışının arttırılması ve sitenizin değerini koruması için sürekli uygulanacak olan optimizasyon işlemi; WordPress, Opencart, Joomla, Drupal, Magento gibi Open Source CMS’ler ya da; PHP veya ASP.net yazılım dilinde özel yazılım CMS (İçerik Yönetim Sistemi) üzerine inşa edilmiş web sitelerinin sayfa açılış hızı, W3C, plugin – modül, görsel, içeriklerin optimize edilmesi, güvenlik açıklarının kapatılması, web arayüzünde kullanıcı deneyimine yönelik iyileştirmeler ve mobil uyum konusunda geliştirmeler yapılmasını sağlar.

Arama motoru optimizasyonu; bir web sitesi için en önem verilen çalışmaların başında gelmelidir. Çünkü görülmeyen bir sitenin, her ne olursa olsun hiçbir anlamı yoktur. Sizi yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinizle buluşturacak yegane etken; bu tip çalışmalardır.

Web sitenize uygulanacak optimizasyon süreçleri sayesinde ziyaretçilerinizin sitenizde daha uzun süre vakit geçirmelerini sağlarken, hedef kitlenizin memnuniyeti de arttırılır.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Osman Yıldırım

Osman Yıldırım

Sr. SEO Expert, Founder at Optimist Hub | Mentor at Visa Innovation Program & Hackquarters | Google Trusted Photographer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?