BMW’den Mercedes’e Esprili Reklam Filmi


Optimist Hub Team 18/06/2019
06/03/2020 Tarihinde Güncellendi

Okunma   Beğeni


Mercedes Benz ve Daimler AG'nin CEO'su olan Dieter Zetsche 13 yıldır sürdürdüğü görevinden geçtiğimiz günlerde emekliye ayrılarak yerini Ola Kallenius’a bıraktı. Aynı zamanda İstanbul doğumlu olan Alman Zetsche' nin yerine gelecek olan Kallenius, Mercedes-Benz tarihindeki ilk Alman olmayan CEO görevini üstlenecek.

Mercedes'in ezeli rakibi olan BMW ise Zetsche'nin emekliliğe ayrılmasını reklam filmine esprili bir anlatımla konu etti.

Dieter Zetsche, katıldığı bir etkinlikte Alman üreticilerinin AR-GE faaliyetleri sonrasında acil şekilde yeni kazanç yolları bulmasına yönelik şu konuşmayı gerçekleştirmişti: "Önümüzde birçok zorluk olduğu görülüyor. Küresel ekonomik yavaşlamada bunlardan biri. İleriye doğru adım atmak kolay olmayacak."

 

Mercedes'in Reklam Filmi

Mercedes'in en büyük rakibi olan BMW resmi Twitter hesabından, bu durumu fırsata çevirerek Zetsche' ye verdiği ilhamlardan dolayı teşekkür eden ve kibar bir dille rakibinden daha iyi olduğunu söyleyen bir reklam filmi yayınladı.

Reklam filminde, Mercedes CEO'su Dieter Zetsche’nin, duygusal bir şekilde şirketteki son gününde çalışanlarla vedalaştığı izleniyor. Sonrasında ise şirket aracı olan Mercedes S-Serisi modelini teslim ederek, garajdaki elektrikli BMW i8 ile hızlı bir çıkış yapan Zetsche hem emekliliğin hem özgürlüğün tadını çıkarıyor.

BMW, "free at least" (sonunda özgür) metniyle ile sona eren reklamda Zetshe’ye de şimdiye kadar sürdürdüğü ilham verici rekabet için teşekkür ediyor.

BMW çektiği reklam filmini resmi Twitter hesabında “Emeklilik, geçmişinizi geride bırakıp, geleceğinizi kucaklamaktır” mesajıyla rakibine muzip bir dille gönderme yaparak paylaşıyor.

Mercedes’ten Cevap Gecikmedi

Rakibinin kendisine yaptığı muzip göndermeden sonra Mercedes Benz de Twitter hesabında BMW’yi etiketleyerek paylaşım yaptı.

Mercedes Benz Twitter Hesabında BMW’yi Etiketledi

 

“Bizce patronumuz, emekliliğinde (elektrikli otoyu değil) gerçek beygir gücü EQ’yu tercih eder. Yine de bu takdiriniz ve hoş çekişmeniz için teşekkür ederiz.” diyen Mercedes, BMW’nin elektrikli otomobili i8’e göndermede bulundu.

Otomobil dünyasına yön veren bu iki ezeli rakip firma, dünya reklam tarihinde tatlı bir rekabetle güzel bir örnek teşkil etmiş oldu.

En güncel gelişmelerden haberdar olmak için E-posta listemize katılın

  Beğeni

Optimist Hub Team

Optimist Hub Team

Optimist Hub; yazılım, tasarım ve pazarlama yetenekleri ile işletmelere büyük dijital çözümler sunan, müşteri deneyimi odaklı 360 Dijital Ajans.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önerilen Yazılar

Güncellemelerden ilk siz haberdar olmak ister misiniz?